Borbena predstava, a poraz v Podgorici

Košarkarji Petrol Olimpije so v Podgorici na tekmi šestega kola Lige ABA v okrnjeni zasedbi izgubili proti aktualnim prvakom regionalnega tekmovanja, košarkarjem Budućnosti VOLI (69:85).

Ljubljansko moštvo je na gostovanju v Podgorici doživelo tretji zaporedni poraz v Ligi ABA, skupno prvega po treh zaporednih zmagah. Aktualni prvaki regionalne lige, igralci Budućnosti, so bili od Zmajev boljši s 85:69. Četa Zorana Martića se bo v Ljubljano vrnila v torek, v sredo ob 18.30 pa jo v Areni Stožice čaka obračun Lige prvakov z Neptunas Klaipedo.

Moštvo Petrol Olimpije je na gostovanju v Podgorici prikazalo dva različna obraza. Ljubljančani so bili v prvem polčasu blizu le v drugi četrtini, ko so se na krilih razigranega Roka Badžima približali na 23:29, sledila pa sta strelska suša in niz 16 zaporednih točk Budućnosti (45:23), nato pa so Zmaji v tretji četrtini le začeli bruhati ogenj. Razigral se je Dražen Bubnič, v tem delu igre dosegel kar 13 točk, prav po njegovem zadetem metu za tri točke pa je semafor v Podgorici kazal le še pet točk zaostanka za ljubljansko moštvo (53:58).

V nadaljevanju se je Budućnost znova oddaljila, z zadnjim jurišem pa se je Petrol Olimpija po trojki Jana Špana štiri minute pred koncem tekme približala na 67:70. Takrat je sledil odgovor v obliki treh zaporednih zadetih metov za tri točke s strani črnogorskega moštva, ki je le minuto kasneje pobegnilo na 79:67, aktualni prvaki Lige ABA pa so tekmo sklenili z delnim izidom 15:2 in se na koncu veselili zmage s 85:69.

Petrol Olimpija je v Podgorici nastopila brez Mirze Begića, ki si je na tekmi s Sixt Primorsko poškodoval gleženj, Blaža Mesička, ki je tekmo preventivno izpustil zaradi bolečin v hrbtu, ter Scottieja Reynoldsa, ki bo po poškodbi zadnje stegenske mišice v sredo za tekmo petega kola Lige prvakov najverjetneje že nared za igro, v Ljubljani pa so ostali tudi Igor Tratnik, Petar Vujačić, Erjon Kastrati in Jan Barbarič.

Najboljši strelec ljubljanskega moštva je bil na koncu Dražen Bubnič s 13 točkami, Luka Šamanić se je ustavil pri 12 točkah in štirih skokih, Jan Špan pa je vknjižil 11 točk in pet podaj.

IZJAVA PO TEKMI:

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Budućnost je bila na igrišču boljša predvsem v prvem polčasu, ko si je priigrala visoko prednost. Drugi polčas smo odigrali zelo korektno, se približali na tri točke zaostanka, na koncu pa se je domače moštvo razigralo s tremi zaporednimi meti za tri točke, ki so jih zadeli preko naših iztegnjenih rok v zadnjih sekundah napada. Prednost, ki so si jo takrat priigrali, za nas ni bila več dosegljiva.«