Božični turnir 2018: Zmajčki tekmovanje sklenili na četrtem mestu

Pionirska ekipa Petrol Olimpije je Božični turnir v Zagrebu po porazu na tekmi za tretje mesto s Helios Suns sklenila na četrtem mestu.

BOŽIČNI TURNIR 2018 (Zagreb, Hrvaška; 26.-29. december 2018)

Tekma za tretje mesto:

Sobota, 29. december:
HELIOS SUNS – PETROL OLIMPIJA 54:59 (7:14, 19:16, 16:51, 12:8)
Petrol Olimpija:
Šmitran 2, Gorenjc, Bandelj 25, Vulić, Jurkovič 2, Popovič, Crček, Kordelič 2, Kump 16, Vračko, Sraka 7, Ličan, Zdravković.

V slovenskem obračunu za tretje mesto je bila na koncu srečnejša ekipa Helios Suns iz Domžal. Srečanje sta ekipi pričeli precej nervozno in zadržano.

Domžalčani so si po izenačenem izidu 6:6 z delnim izidom 19:5 priigrali prednost 14 točk naskoka, kar so mladi Zmajčki uspeli do polčasa znižati. V tretjem delu si je domžalska ekipa hitro priigrala prednost 10 točk in jo uspešno zadržala do konca četrtine.

V zadnjem delu so se Zmajčki približali na štiri točke zaostanka vendar je Helios Suns uspešno zadržal prednost in na koncu slavil.

Mladi Peter Bandelj je bil na koncu izbran v najboljšo peterko Božičnega turnirja.

Polfinalna tekma:

ŠD Dubrava (Zagreb, Hrvaška), sobota, 29. december:
PETROL OLIMPIJA – SPARS 62:73 (13:16, 16:20, 14:16, 9:21)
Šmitran 26, Gorenjc, Dekleva, Bandelj 14 (5 skokov, 5 prid. žog), Jurkovič 5, Popovič, Zdravkovič, Crček, Kordelič 5, Kump 8 (5 skokov), Vračko, Sraka 4 (6 skokov).

Pionirji Petrol Olimpije se izgubili polfinalno srečanje proti ekipi Sparsa iz Sarajeva z rezultatom 62:73.

Na uvodu smo gledali izenačen dvoboj, ki so ga igralci Sparsa po prvem delu dobili s tremi točkami naskoka. V začetku drugega dela so si Sarajevčani z delnim izidom 2:17 priigrali prednost sedemnajstih točk razlike. Do polčasa so se Zmajčki z mini serijo 13:2 vrnili v igro. V tretjem delu so se zmajčki prelevili v zmaje in ga zaključili s točko prednosti. Zadnjo četrtino so Sarajevčani bolje začeli in po delnem izidu 11:2 si priigrali osem točk naskoka, kar so uspešno zadržali za konca.

Uroš Jurkovič, glavni trener Petrol Olimpije U13:
»Osem tekem, štirje dnevi. Za nami so zagotovo najbolj naporni dnevi v karieri. Fantje so na vseh tekmah pokazali veliko željo in pokazali da lahko igrajo proti vsakemu nasprotniku. Tudi zadnji dve tekmi, kateri smo izgubili, bi se lahko na koncu z malce sreče končale v našo prid. Pokazala se je utrujenost, saj smo zaradi kvalifikacij igrali dve tekmi več od ostalih ekip. Nastop na turnirju ocenjujem za zelo uspešnega. Pokazal nam je, da delamo dobro in da pri tem moramo vztrajati. Ponosen sem na svojo ekipo, ki je od prvega dne držala skupaj. Na koncu bi se rad zahvalil našim staršem za spodbudo na tekmah in igralcema Petru Bandlju in Slovana in Aleju Kumpu iz Kočevja, ki sta nam bila v veliko pomoč na turnirju.«

Srečko Bešter, vodja Košarkarske šole Petrol Olimpije in selekcij do 15. leta:
»Po dveh letih odsotnosti iz glavnega turnirja se nam je uspelo preko kvalifikacij uvrstiti na turnir, kar je bil pred pričetkom tudi cilj. Na turnirju smo imeli možnost odigravanja tekem z vrstniki iz Hrvaške, Slovenije, Srbije, Madžarske in Bosne in Hercegovine. Z vsemi ekipami smo se enakovredno kosali. Turnir nam je pokazal tako dobre, kot slabe strani in na nas je, da dobre še nadgradimo, slabe pa odpravimo. Vsi na igrišču so dali vse od sebe in prepričan sem, da jim bo v nadaljevanju sezone to koristilo. Takoj po novem letu nas čaka nov turnir v Imoli.«