Devet tekem, devet zmag

Mladi Zmajčki v državnem prvenstvu nadaljujejo z zelo dobrimi predstavami. Minuli konec tedna so košarkarji ekip mlajših starostnih kategorij zabeležili devet zmag na devetih tekmah.

FANTJE U19A

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), nedelja, 14. oktober:
PETROL OLIMPIJA A – AKK BRANIK 122:71 (35:14, 26:15, 28:16, 33:26)

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije U19A:
»Veseli dejstvo, da so fantje še drugo tekmo zapored pokazali visoko raven energije in veliko željo po zmagi. Že takoj na začetku tekme so bili več kot pripravljeni, da državno prvenstvo začnejo z zmago, enostavno pa so bili skozi vseh 40 minut boljši nasprotnik. Skrbijo me poškodbe, ki se pojavljajo v zadnjem času. Vsekakor je potrebno napravit podrobno analizo, saj si tekme sledijo zelo hitro. Tako nas že v četrtek čaka obračun s Hopsi, ampak v tem trenutku nimamo dovolj igralcev, da se tekme udeležimo, zato upam, da hitro zacelimo rane, in se pripravimo na nove preizkušnje.«

FANTJE U17A

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), sobota, 13. oktober:
PETROL OLIMPIJA A – KŠ SANI BISTRICA 103:46 (25:12, 25:10, 32:16, 21:8)

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije U17A:
»S predstavo igralcev sem zadovoljen. Na trenutke so odigrali zelo lepo. Želel bi si, da na naslednjih tekmah začnemo bolj angažirano in ne tako zaspano, saj bo proti najboljšim ekipam potrebno odigrati 40 minut brez večjih nihanj. Upam, da se poškodbe čimprej sanirajo, saj smo na tej tekmi odigrali samo s šestimi kadeti in enim mlajšim pionirjem. Veseli me tudi dejstvo, da igralci rastejo kot ekipa iz tekme v tekmo.«

FANTJE U17B

PETROL OLIMPIJA – ROGAŠKA CRYSTAL 76:70 (12:19, 26:13, 21:22, 17:16)

Kadeti B so tekmo odprli dobro v napadu, v obrambi pa jim je veliko preglavic delal met gostov iz razdalje, saj so v prvih sedmih napadih zadeli kar štiri trojke. Zmajčki nikakor niso ujeli pravega ritma in šele ob koncu prve in začetku druge četrtine so z nekaj dobrimi obrambami in protinapadi ujeli priključek (18:21). Temu je sledila še serija 10:0 in rezultat so obrnili v svojo korist. Do konca polčasa je razlika ostala skoraj nespremenjena (38:32).

Drugi polčas so s košem in osebno napako ter zadetim prostim metom bolje odprli Zmajčki (42:31), a so se gostje vrnili v igro z dvema zadetima trojkama.

Ob koncu tretje in začetku zadnje četrtine so Zmajčki z delnim izidom 8:0 pobegnili na 65:54 in prednost obdržali do konca tekme.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U17B:
»Velika pohvala celotni ekipi za predstavo. Bili smo priča čvrsti in na trenutke tudi grobi košarki in zadovoljen sem, da so se fantje dobro odzvali. Posebna pohvala gre mlajšim fantom, ki so ob koncu prve četrtine odigrali izredno pogumno in momentum obnili v našo korist, nosilci pa so za tem odlično nadaljevali z delom. V trenutkih, ko smo bili zbrani v obrambi in napadu smo izgledali fantastično in takšnih trenutkov je bilo na tekmi ravno dovolj, da smo bili rezultatsko uspešni. A želim več, verjamem, da smo sposobni še več. Čestitke tudi gostom za izredno čvrsto tekmo in hvala našim navijačem, ki so navijali v duhu fairplaya.«

FANTJE U15A

PETROL OLIMPIJA A – MESARIJA PRUNK 103:42 (33:12, 26:7, 26:13, 18:10)

Fantje ekipe U15A so na nedeljskem obračunu že po petih minutah igre vodili s 16:2 in praktično odločili vprašanje zmagovalca. Do konca četrtine so s hitro in domiselno igro priigrali visoko prednost 33:12. V drugi četrtini so nadgradili tudi igro v obrambi in polčas zaključili s prednostjo 40 točk (59:19).  V drugem polčasu je ritem igre nekoliko padel, prednost pa je vseeno naraščala do končnih 61 točk (103:42).

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U15A:
»Moram pohvaliti fante, čeprav na trenutke nismo bili na ravni, kot bi si želel. Napaka je, da zaradi visoke razlike na trenutke ne odigramo po svojih najboljših močeh. Le ta nam mora biti merilo, pa tudi nasprotnik, kot je Sežana, si to prav zagotovo zasluži, saj so se fantje pošteno borili. Večino tekme smo bili vrhunski, z enako energijo in močjo, kot treniramo, in samo to nam mora biti merilo za naprej!«

FANTJE U13A

ŠD Cerknica (Cerknica), sobota, 13. oktober:
CERKNICA – PETROL OLIMPIJA A 23:59 (7:18, 8:14, 3:9, 5:18)

PETROL OLIMPIJA A – NOVA GORICA MLADI 74:11 (18:4, 20:3, 20:0, 16:4)

Uroš Jurkovič, glavni trener Petrol Olimpije B:
»Za nami so tri tekme v dveh dneh. Ekipa se je v petek najprej uspešno prebila v drugi krog Mini Pokala Spar. Od začetka do konca tekme smo imeli igro pod nadzorom. S hitro in kombinatorno igro smo prišli do lahkih košev. Nestrpno čakamo na nasprotnika v drugem krogu. Zagotovo nismo rekli zadnje v tem tekmovanju, čeprav nastopamo v tekmovanju leto starejših. V soboto smo odprli še sezono v državnem prvenstvu, kjer smo na dveh tekmah pokazali zelo borbeno in požrtvovalno igro v obrambi,  ter si priigrali veliko lepih metov v napadu. Fantje trenirajo zelo dobro in to se kaže na tekmah. Lahko jih samo pohvalim za odigrane prve tri tekme, kar nas pa ne ustavlja in v novem tednu smo pripravljeni stopiti še korak višje.«