Pionirji v finalu turnirja boljši od Partizana

Košarkarji Petrol Olimpije do 14. leta so v srbskem Zrenjaninu na finalni tekmi mednarodnega turnirja premagali ekipo Partizana (81:67).

MEDNARODNI TURNIR (Zrenjanin, Srbija)

Nedelja, 7. april:
PARTIZAN – PETROL OLIMPIJA 67:81 (20:15,17:24,10:29,20:13)
Petrol Olimpija:
Ličan 19, Zdravković 1, Gorenjc 11, Dekleva, Ravnikar2, Jurkovič 2, Popović 9, Bandelj 15, Crček 2, Dresler 2, Kump 8, Sraka 10.

Trener Uroš Jurkovič, pomočnik Primož Krauthaker.

Pionirji Petrola Olimpije okrepljeni s Petrom Bandljem (Slovan) in Alejom Kumpom (Kočevje) so zmagovalci turnirja v Zrenjaninu v kategoriji do 14 let. V finalu so premagali vrstnike Partizana.

Tekmo sta obe ekipi pričeli s precej nervoze. Partizan je povedel s 6:0. Po nekaj menjavah so mladi zmajčki prevzeli pobudo in povedli z delnim izidom 12:0. Do konca četrtine žoga ni hotela skozi obroč, kar so izkoristili igralci Partizana in dobili prvo četrtino. Druga četrtina je bila izenačena, ekipi pa sta se nekajkrat menjali v vodstvu.

Tretja četrtina je bila povsem v znamenju zeleno-belih iz Ljubljane. Z dobro obrambo in ekipno igro so jo dobili z izidom 29:10. Zmajčki so tekmo mirno pripeljali do konca in se veselili prvega mesta.

Lon Ličan je bil proglašen za najboljšega igralca turnirja in Peter Bandelj je bil izbran v najboljšo peterko turnirja.

Že odigrano:

Zrenjanin (Srbija), petek, 5. april:
PROLETER ZRENANIN – PETROL OLIMPIJA 51:76 (6:18, 12:25, 24:20, 9:13)
Ličan 15, Zdravković 4, Gorenjc 6, Dekleva 2, Ravnikar, Jurkovič 6, Popović, Bandelj 18, Crček6, Dresler 4, Kump 9, Sraka 6.

Po nervoznem začetku in nekaj zgrešenih čistih metih so se mladi Zmajčki v četrti minuti po prvem košu Kumpa vendarle sporostili. Z močnenejšo in bolj zbrano obrambo so si do konca četrtine priigrali prednost štitinajstih točk. V drugi četrtini je prednost naraščala in ob koncu polčasa znašala 25. V drugem polčasu so prednost še nekoliko povečali in tekmo mirno pripeljali do konca.

PETROL OLIMPIJA - ZADRUGAR 93:42 (25:14, 20:9, 22:9, 26:10)
Petrol Olimpija: Ličan 19, Zdravković 4, Gorenjc 11, Dekleva, Ravnikar 5, Jurkovič 4, Popović 5, Bandelj 19, Crček 3, Dresler 6, Kump 6, Sraka 11

Tekmo proti izjemno motivirani ekipi Zadrugarja so mladi Zmajčki odprli precej rezervirano. Po treh minutah izenačene igre so hitro pokazali kdo je boljši tekmec in z agresivno obrambo prišli do lahkih košev in prednosti enajstih točk po prvi četrtini. V nadaljevanju tekme se je razlika iz minute v minuto večala in na koncu znašala visokih 51 točk.

V soboto Ljubljančane čaka zadnja tekma v skupinskem delu tekmovanja za uvrstitev v veliki finale proti Bratislavi.

Sobota, 6. april:
PETROL OLIMPIJA : BSC BRATISLAVA 104:51 (32:15,22:20:26:10,24:6)

Petrol Olimpija: Ličan 11, Zdravković 4, Gorenjc 22, Dekleva 4, Ravnikar 8, Jurkovič, Popović 9, Bandelj 10, Crček 8, Dresler 3, Kump 22, Sraka 5.

Tekmo so mladi Zmajčki odprli z delnim izidom 12:2 in takoj pokazali, v katero smer bo šla tekma. Do konca četrtine je koncentracija malo padla in gledali smo izenačeno igro vse do polovice druge četrtine, ko so Zmajčki spet stopili na plin in povedli z 51:23. Drugi polčas je poskrbel za veliko lepih košev, ki so bili plod ekipne igre.