Kadeti z zmago zaključili turnir v Italiji

Kadetsko moštvo je mednarodni turnir v italijanskem mestu Biella sklenilo z visoko zmago nad ekipo iz Münchna. Zmajčki so na zadnji tekmi tekmovanja, kjer so nastopali v konkurenci leto starejših igralcev, Nemce premagali s 96:74.

MEDNARODNI TURNIR U18 (Biella, Italija)

Nedelja, 2. september:
PETROL OLIMPIJA – IBA MÜNCHEN 96:74 (35:23, 25:19, 17:15, 19:17)
Petrol Olimpija:
Jug 2, Jovanovič, Malovčić 29, Đurkić 12, Kočevar 3, Tekavčič, Daneu 9, Fajfar 10, Klavžar 14, Jurkovič 2, Bašić 2, Filipič 15.

Igralci Petrol Olimpije so na tekmi za tretje mesto odlično odprli srečanje in po štirih minutah igre vodili s 14:0. Nemci so se počasi začeli vračati v igro vendar so Zmajčki prvo četrtino pripeljali do konca s kar 35 doseženimi točkami, in 12 točkami razlike (35:23). V drugi četrtini so Ljubljančani prednost še povečali in prvi polčas zaključili z osemnajstimi točkami razlike. Uvodnih dvajset minut je bil za nasprotnike nerešljiva uganka Alen Malovčić, ki je dosegel 26 točk.

V nadaljevanju so Zmajčki odigrali dobro, vendar se tudi Nemci niso predali in štiri minute do konca so znižali zaostanek na 12 točk (84:72). Po minuti odmora so Zmajčki dosegli sedem zaporednih točk in tekmo mirno pripeljali do konca.

Andrej Podvršnik, trener Petrol Olimpije:
»Na zadnji tekmi so fantje korektno zastopali barve kluba. Igralci, ki so na prvih treh tekmah igrali manj in so na tej tekmi dobili več priložnosti, so ponujeno dobro izkoristili. Če potegnem črto pod celotni turnir, se domov vračamo s pozitivnimi občutki in dodatno pridobljenimi mednarodnimi izkušnjami, kar nam bo v domači ligi prišlo prav.«