Kadeti zmagovalci turnirja Postani Sani!

Kadetska ekipa Petrol Olimpije je v Slovenski Bistrici na finalni tekmi mednarodnega turnirja Postani Sani zasluženo, z 71:61, premagala Cedevito. Mladi Zmaji se tako v Ljubljano vračajo z naslovom zmagovalcev turnirja Postani Sani!

MEDNARODNI TURNIR POSTANI SANI (Slovenska Bistrica, Slovenija)

Nedelja, 9. september:
PETROL OLIMPIJA – CEDEVITA 71:61 (14:14, 21:17, 22:18, 14:12)
Petrol Olimpija:
Jug, Jovanovič, Malovčič 25, Đurkić, Kočevar 3, Tekavčič 8, Daneu 11, Fajfar, Klavžar 13, Jurkovič 4, Bašić 5, Filipič 2, Sytnikov.

Košarkarji Petrol Olimpije so zmagovalci turnirja Postani Sani. V finalu so premagali Cedevito.

Finalno srečanje so igralci Cedevite začeli bolje in po petih minutah vodili z 11:6. V nadaljevanju so Zmajčki vzpostavili ravnotežje in do konca prve četrtine izid izenačili. V nadaljevanju so v začetku drugega dela naredili delni izid 9:2 in povedli s sedmimi točkami naskoka. Ekipa Cedevite se je hitro vrnila v srečanje in do konca polčasa se je prednost znižala.

Tretji del so bolje začeli igralci Cedevite in po treh minutah povedli s 40:39. Po rezultatskem minusu so Zmajčki ponovno bolje zaigrali in dobili tretjo četrtino. V zadnji četrtini pa so prednost uspešno branili, jo na koncu še povečali in se veselili zaslužene zmage in osvojenega naslova zmagovalcev turnirja Postani Sani.

Andrej Podvršnik, trener Petrol Olimpija:
»Finalna tekma je bilo srečanje med dvema najboljšima ekipama na turnirju, na koncu smo pokazali več znanja in večjo raznovrstnost, tako v napadu, kot v obrambi. To je bila prva tekma, ki smo jo na turnirju odigrali tako, kot se od nas pričakuje. Čestitke fantom za osvojeni turnir, vendar je sezona še dolga. Pristop je bil pravi in najbolj me veseli dejstvo, da so igralci iz tekme v tekmo bolj povezani.«