Klonili tudi Mesiček, Lapornik in Simonović

Tudi petkove reprezentančne tekme košarkarjem Petrol Olimpije, ki se v teh dneh mudijo na reprezentančnih dolžnostih, Zmajem niso prinesle zmag.

V Rigi sta v dresu Slovenije na parket stopila Blaž Mesiček in Miha Lapornik, Slovenci pa so po slabši zadnji četrtini doživeli poraz proti Latviji (74:85). Medtem, ko je Mesiček v 22 minutah igre dosegel osem točk in zbral pet skokov ter dve podaji, se Miha Lapornik v desetih minutah igre ni uspel vpisati med strelce.

Marko Simonović, ki tokrat ni bil v postavi Črne gore, je s svojo reprezentanco izgubil proti Turčiji z 69:79.

KVALIFIKACIJE ZA SP 2018

Petek, 14. september:
LATVIJA – SLOVENIJA 85:74 (17:16, 23:20, 20:24, 25:14)

Blaž Mesiček (Slovenija) – 22 minut, 8 točk (0/1 za dve, 2/6 za tri, 2/2 PM), 4 skoki, 1 podaja in 2 izgubljeni žogi.
Miha Lapornik (Slovenija) - 10 minut, brez točke (0/1 za tri) in 1 izgubljena žoga.

TURČIJA – ČRNA GORA 79:69 (26:18, 19:19, 15:19, 19:13)