Mladi Zmajčki v Zagrebu do četrtega mesta

Po dveh zmagah in porazu na sobotnih tekmah in dveh porazih v nedeljo, so košarkarji Petrol Olimpije na mednarodnem turnirju v Zagrebu za fante, rojene leta 2006, tekmovanje zaključili na četrtem mestu.

MEDNARODNI TURNIR (Zagreb, Hrvaška)

POLFINALE

Nedelja, 12. maj:
CEDEVITA – PETROL OLIMPIJA 51:46 (16:6, 15:17, 11:8, 9:14)
Petrol Olimpija:
Ocvirk 5, Vračko 15, Zdravkovič 7, Kozorog 3, Bogataj, Aljančič, Budimlič 4, Vulič 2, Logar 2, Parazajda, Glamočanin 4, Zorčič 3.

Zmajčki so nedeljsko polfinalno tekmo začeli s preveč spoštovanja do nasprotnika in prvo četrtino izgubili s 6:16. Za tem so odigrali odlično in poskušali prednost stopiti. To jim je minuto do konca tekme uspelo, vse do razlike -4 (48:44), a za popoln preobrat je zmanjkalo tako moči kot časa.

Vseeno so Zmajčki v treh četrtinah pustili odličen vtis in si za odigrano zaslužijo pohvale.

TEKMA ZA TRETJE MESTO

CIBONA – PETROL OLIMPIJA
61:44 (18:12, 16:10, 15:5, 12:17)
Petrol Olimpija: Ocvirk, Vračko 11, Zdravkovič 12, Kozorog 2, Bogataj 2, Aljančič, Budimlič 6, Vulič 1, Logar 2, Parazajda 2, Glamočanin 4, Zorčič 2.

Tekmo za končno tretje mesto na mednarodnem turnirju v Zagrebu so Zmajčki odprli odlično in povedli 4:0 in 6:2, nato pa je nasprotnik prevzel pobudo na igrišču in do konca četrtine pobegnil na šest točk prednosti. Tudi v drugi in tretji četrtini se je nalet Cibone nadaljeval in prednost je narasla na 22 točk.

Mladi košarkarji Petrol Olimpije tekom tekme nikakor niso ujeli pravega ritma, veliko je k temu pripomogla ozka obramba Cibone, nekaj pa tudi slaba zbranost Zmajčkov.

Zmajčki so turnir v Zagrebu tako sklenili na končnem četrtem mestu.

Že odigrano:

Sobota, 11. maj:
MAKSIMIR – PETROL OLIMPIJA 16:48 (5:16, 0:16, 4:8, 7:8)
Petrol Olimpija: Ocvirk, Vračko, Zdravkovič 6, Kozorog 8, Bogataj, Aljančič 4, Budimlič 8, Vulič 6, Logar 6, Parazajda 2, Glamočanin 6, Zorčič 2.

Zmajčki so v tekmo vstopili agresivno in nasprotnika prisilili v veliko število izgubljenih žog, te pa so v napadu pretvorili v lahke koše.  Z dobro igro so nadaljevali tudi v drugi četrtini in prednost je ob polčasu znašala 27 točk.

V drugem polčasu so mladi ljubljanski košarkarji popustili v obrambi, v napadu pa je bila zbranost manjša kot v prvem polčasu. Kljub temu so tekmo mirno pripeljali do konca.

PETROL OLIMPIJA – SLOVAN 47:60 (7:29, 15:11, 17:14, 8:6)
Petrol Olimpija: Ocvirk, Vračko 4, Zdravkovič 6, Kozorog, Bogataj 2, Aljančič, Budimlič 22, Vulič 5, Logar 2, Parazajda, Glamočanin 6, Zorčič.

Zmajčki so tekmo odprli plašno in nasprotniku dovolili, da je pobegnil na neulovljivih 22 točk prednosti. V drugi četrtini pa so začeli verjeti v svoje sposobnosti in odigrali veliko bolj čvrsto. Z nekaj dobrimi obrambami so pokazali, da znajo igrati odlično košarko, v napadu pa so odlično sodelovali. Do polčasa so razliko zmanjšali na 18 točk.

Drugi polčas je v celoti pripadel Zmajčkom. S čvrsto igro in nekaj lepimi napadi so razliko do konca tekme še stopili na končnih 13 točk razlike.

ZAGREB – PETROL OLIMPIJA 17:34 (7:4, 4:9, 0:9, 6:12)
Petrol Olimpija: Ocvirk, Vračko 10, Zdravkovič, Kozorog, Bogataj, Aljančič 2, Budimlič 10, Vulič 4,  Logar, Parazajda 4, Glamočanin 2, Zorčič.

Zmajčki so tretjo tekmo turnirja začeli brez prave energije in Zagrebčani so prvo četrtino dobili s 7:4. V drugi četrtini so Zmajčki zaigrali malo bolje in rezultat obrnili v korist Olimpije.

Drugi polčas je minil v znamenju Petrol Olimpije in razlika je narasla,na končnih 17 točk.