Slabša tretja četrtina usodna za mlade Zmaje

Košarkarji mladinske ekipe Petrol Olimpije so na drugi tekmi turnirja mladinske Lige ABA v Zadru morali priznati poraz moštvu Partizana NIS (81:87).

Manj kot 15 ur po tem, ko so na uvodni tekmi turnirja mladinske Lige ABA v Zadru ugnali zagrebško Cibono (74:64), so košarkarji Petrol Olimpije U19 znova stopili na parket v Jazinah, in v končnici tekme izgubili proti beograjskemu Partizanu NIS z 81:87.

Izbranci glavnega trenerja Žige Mravljaka so v obračun z Beograjčani vstopili odločno in na začetku druge četrtine povedli že z 11 točkami naskoka (33:22), nato pa se je Partizan NIS vrnil v igro z nizom 11 zaporednih točk, na katere mladi Zmaji niso našli odgovora. Sledil je izenačen boj, in pa slabša tretja četrtina ljubljanskih košarkarjev, po kateri si je beograjsko moštvo priigrali osem točk prednosti (70:62). Kljub temu se Petrol Olimpija ni vdala, po polaganju Jerneja Andolška Heineja štiri minute pred koncem celo povedla (77:76), toda v zaključku tekme so se Beograjčani znova oddaljili in si na koncu priigrali zmago.

Za Petrol Olimpijo je Petar Vujačić dosegel 26 točk, Andolšek Heine se je ustavil pri desetih točkah, sedmih podajah in petih pridobljenih žogah, Nemanja Šćekić pa je vknjižil 14 točk in osem skokov.

V soboto bodo mladi Zmaji na parket stopili dvakrat – ob 9.30 se bodo pomerili s košarkarji Budućnosti VOLI, ob 20.15 pa nato še z gostitelji turnirja, košarkarji Zadra. Oba obračuna bo možno spremljati v neposrednem spletnem prenosu.

IZJAVA PO TEKMI:

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije U19:
»Ko se ne držiš dogovorov iz garderobe, je na koncu rezultat, kakršen pač je. Na obračunu s Partizanom NIS nismo bili sposobni odrezati Pažina, ki je njihova prva napadalna opcija, od žoge. Dovolili smo, da je prihajal do odprtih metov in prodorov po desni strani igrišča, tako da enostavno nismo znali odreagirati na pravi način v igri v obrambi. Najbolj boli dejstvo, da smo bili praktično v vseh segmentih igre boljši od košarkarjev Partizana, dvoboj pa smo na koncu izgubili zaradi slabšega skoka v napadu. Dovoli smo, da zberejo kar 16 skokov v napadu, iz drugega napada pa so nato dosegli kar 17 točk.«

MLADINSKA LIGA ABA (Zadar, Hrvaška; 29. november-2. december 2018)