Mlajši pionirji s sobotno zmago do nedeljske tekme za deveto mesto

Mladi košarkarji pionirske ekipe Petrol Olimpije, ki se ta konec tedna mudi na mednarodnem turnirju v Vareseju, je v soboto s 50:27 ugnala ABO Leonano, in si priigrala nedeljsko tekmo za deveto mesto.

Mlajši pionirji Petrola Olimpije so zaradi petkovega previsokega poraza in kroga, ki je nastal med njimi, Varesejem in Dessiom, v soboto odigrali tekmo za razvrstitev od 9. do 12. mesta.

V prvih dveh delih tekme so Zmajčki postopoma nabirali prednost in na polčas odšli z dvanajstimi točkami naskoka. V tretji četrtini je sledil padec v igri in ekipa ABE se je približala le na sedem točk zaostanka. V zadnjem delu tekme so Zmajčki stopili na plin in zasluženo dobili srečanje.

V nedeljo jih čaka obračun za deveto mesto.

MEMORIAL LUIGIJA ORRIGONIJA (MEDNARODNI TURNIR U12; Varese, Italija; 3.-5. maj 2019)

RAZVRSTITEV OD 9. DO 12.MESTA

Sobota, 4. maj:
PETROL OLIMPIJA - ABA LEONANO 50:27 (11:4, 13:8, 7:12, 19:3)

Petrol Olimpija: Valič 5, Blažević 8, Đurkić 6, Slapšak, Cukor 1, Mahmutovič 6, Gabrijel 4, Vrabec 3, Grošić, Mišič Čare, Bojović 2, Simović 15.

Tekma za 9. mesto, nedelja, 5. maj, ob 10.45:
AUXILIUM GENOVA - PETROL OLIMPIJA


Že odigrano:

Petek, 3. maj:
PETROL OLIMPIJA – ROBUR VARESE 40:39 (10:6, 4:8, 14:11, 12:14)
Petrol Olimpija:
Valič 4, Blažević 2, Đurkić 7, Slapšak, Cukor 4, Mahmutovič 10, Gabrijel 3, Vrabec 2, Grošić, Mišič Čare, Bojović 4, Simović 4.

PETROL OLIMPIJA – AURORA DESIO 30:45 (16:8, 17:7, 8:11, 12:4)
Petrol Olimpija:
Valič 2, Blažević 4, Đurkić 4, Slapšak, Cukor, Mahmutovič 10, Gabrijel 7, Vrabec 2, Grošić, Mišič Čare, Bojović 1, Simović.

PETROL OLIMPIJA – BLUOROBICA 71:25 (19:1, 12:10, 23:10, 17:4
Petrol Olimpija:
Valič 9, Blažević, Đurkić 6, Slapšak 4, Cukor 4, Mahmutovič 8, Gabrijel 4, Vrabec 9, Grošić 8, Mišič Čare 5, Bojović 2, Simović 12.

VEČ O PETKOVIH TEKMAH


Ekipa mlajših pionirjev Petrol Olimpije na mednarodnem turnirju v Vareseju:

Luka Valič
Luka Blažević
Žan Đurkić
Taras Slapšak
Lan Luka Cukor
Mark Morano Mahmutovič
Bine Gabrijel 7
Val Vrabec
Amar Grošić
Kale Mišič Čare
Lukas Bojović
Filip Simović

Trener: Uroš Jurkovič
Uradni predstavnik: Srečko Bester.