Nov uspešen konec tedna za mladimi

Mladi košarkarji Petrol Olimpije so minuli konec tedna na osmih tekmah zabeležili sedem zmag, najvišjo pa so vknjižili košarkarji ekipe U15A, ki so v Novi Gorici domačo ekipo premagali s kar 133:36.

FANTJE U17A

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), sobota, 6. oktober:
PETROL OLIMPIJA A – MIKLAVŽ 89:51 (29:17, 18:14, 21:11, 21:9)

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije 17A:
»«

FANTJE U17B

ŠD Domžale (Domžale), sobota, 6. oktober:
HELIOS SUNS B – PETROL OLIMPIJA B 44:112 (11:27, 10:33, 11:24, 12:28)

Kadetska B ekipa je sobotno tekmo začela nekoliko nezbrano v obrambi in rezultat je po štirih minutah kazal 9:9. Za tem so se naši fantje zbudili in z delnim rezultatom 20:0 pobegnili nasprotniku na 9:29, v sredini druge četrtine pa še z nizom 15:0 poskrbeli, da je bil zmagovalec tekme znan že v 18. minuti tekme (17:55). Visok ritem igre so zadržali tudi v drugem polčasu, ko so nekaj lepim potezam in kolektivni igri dodali tudi uspešne mete iz razdalje, razlika je postopoma rasla, na koncu pa so se veselili zmage s 112:44.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpija U17B:
»Zadovoljen sem s prikazanim. Pravi način, borbeno, nepopustljivo, z veliko komunikacije in sodelovanja, je tisto kar veseli. Napredek je viden in čutijo ga tudi fantje sami, a gremo postopoma. Pridobivamo na samozavesti, dela je še veliko, ta zmaga nam bo dala dodatne motivacije za delo v bodočem tednu. Čestitke tudi kolegu Gašperju Papežu in njegovim fantom.«

FANTJE U15A

ŠD OŠ Milojke Štrukelj (Nova Gorica), nedelja, 7. oktober:
NOVA GORICA MLADI A – PETROL OLIMPIJA A 36:133 (5:34, 12:33, 13:30, 6:36)

Starejši pionirji so srečanje v Novi Gorici začeli izredno motivirano in že v prvi četrtini odločili zmagovalca (5:34).  Zmajčke je zopet krasila izredno kolektivna igra, ki je v prvem polčasu pripomogla k veliko lahkim košem in visoki razliki 50 točk (17:67).

Domačini so po uvodnih dvajsetih minutah zaigrali veliko bolj borbeno in odločno, za kar jim gre velika pohvala, a so jim v zadnji četrtini malce pošle moči in Zmajčki so zadnjo četrtino višali razliko do končnih 36:133.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpija U15A:
»Zopet podobna tekma kot minuli konec tedna in zopet lahko rečem, da je fante lepo gledati, kako skupinsko igrajo košarko. Energija, ki jo nosijo in kažejo na igrišču je nekaj posebnega. A moramo ostati realno na tleh, kar žanjemo smo trdo sejali več let in prav je, da znamo ceniti rezultate, se veselimo, a hkrati ostajamo skromni! Še vedno je začetek sezone, rezerv je ogromno. Treningi ta teden bodo nova priložnost za napredek in to je edini fokus, ki želim, da ga imamo.«

FANTJE U15 OKŠ

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), nedelja, 7. oktober:
PETROL OLIMPIJA OKŠ – ŠENTVID-LJUBLJANA B 99:45 (16:10, 19:10, 33:10, 31:15)

Uroš Jurkovič, glavni trener Petrol Olimpije OKŠ:
»«

FANTJE U13A

PETROL OLIMPIJA A – ŽOGICA SIXT PRIMORSKA 54:47 (17:7, 15:11, 16:16, 6:13)

PETROL OLIMPIJA A – NOVA GORICA MLADI A 102:22 (27:4, 19:3, 26:15, 30:0)

Gal Sajko, glavni trener Petrol Olimpija U13A:
»Za nami je prvi turnir državnega prvenstva. Prvo tekmo proti Žogici smo odprli dobro, potem pa je sledil padec koncentracije v drugem polčasu, predvsem v zadnji četrtini. Igrali smo v krču, bilo je preveč izgubljenih žog, vendar se je na koncu kljub temu srečno končalo. Na drugi tekmi proti Novi Gorici smo popravili napake iz prve tekme, ter odigrali sproščeno v napadu in čvrsto v obrambi. Gledano v celoti, je za nami dober turnir s katerim smo odprli sezono. Sedaj imamo en teden časa, da popravimo napake, ter naslednji vikend pokažemo še boljše predstave.«