Dve zmagi Petrol Olimpije v Zagrebu

Pionirska ekipa Petrol Olimpije (košarkarji letnika 2005 in mlajši) je odlično začela Božični turnir v Zagrebu. Mladi Zmajčki so zabeležili dve zanesljivi zmagi na obračunih s Partizanom (55:46) in Akademijo Kecskemet (45:31), v petek pa se bodo tako s Cedevito pomerili za prvo mesto v skupini B.

BOŽIČNI TURNIR 2018 (Zagreb, Hrvaška; 26.-29. december 2018) – SKUPINA B

ŠD Dubrava (Zagreb, Hrvaška), četrtek, 27. december:
PETROL OLIMPIJA – PARTIZAN 55:46 (18:12, 14:11, 10:13, 13:10)
Petrol Olimpija:
Šmitran 25, Ličan, Gorenjc, Bandelj 8, Vulić, Jurkovič 6, Popovič, Zdravković, Crček, Kump 7, Vračko, Sraka 7.

Po slabem začetku in nizu šestih zaporednih točk Beograjčanov, so se Zmajčki prebudili in odigrali ekipno v obrambi, kar jim je omogočilo veliko lahkih košev v napadu in prednost šestih točk na koncu prve četrtine. V nadaljevanju smo gledali precej izenačen dvoboj in po treh četrtinah je prednost Ljubljančanov znašala sedem točk.

V zadnjem delu je Partizan po trojki in košu prišli do točke zaostanka, sledilo je izmenjevanje v vodstvu, mladi košarkarji Petrol Olimpije pa so v ključnih trenutkih z delnim izidom 9:3 prišli do vodstva in prve zmage na turnirju.

AKADEMIA KACSKEMET – PETROL OLIMPIJA 31:45 (3:14, 8:9, 9:8, 11:14)
Šmitran 2, Ličan, Gorenjc 3, Bandelj 16, Vulić, Jurkovič 2, Popovič 2, Zdravković, Crček 2, Kump 11, Niko Vračko, Sraka 7.

Po solidnem začetku tekme in vodstvu 14:3 po prvi četrtini, so mladi Zmajčki zadovoljili z rezultatom in odstopili od svoje agresivne igre.

Razlika je skozi celotno tekmo ostajala nespremenjena oziroma se je malenkostno povečevala. V tej tekmi se je po jutranji tekmi s Partizanom pokazala utrujenost, saj je to že četrta tekma v dveh dneh.

V petek igralce Petrol Olimpije čaka tekma za prvo mesto v skupini proti Cedeviti.