Po zmagi v Rogaški Slatini preboj v finale

Petrol Olimpija bo v finalu Lige Nova KBM branila naslov prvaka DP, potem ko je na gostovanju v Rogaški Slatini še drugič zapored zmagala v polfinalu (73:67).

Zeleno-beli so na gostovanju v Rogaški Slatini pod vtisom vrhunskega vzdušja, ki so ga pripravili domači, zaostajali skozi večji del srečanja. V zadnjo četrtino so vstopili z zaostankom petih točk, a so v zadnjih desetih minutah zrežirali pravi epski preobrat in slavili zmago z rezultatom 73:67. To je deveta zaporedna zmaga Zmajev v Ligi Nova KBM. statistika

Naslednja tekma četa Zorana Martića pričakuje v soboto, 19. maja ob 17.30 v Stožicah, ko se bo v prvi tekmi velikega finala pomerila z boljšim iz dvoboja med Sixt Primorsko in Krko.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Mislim, da smo se zasluženo uvrstili v finale. Na prvi in tudi povratni tekmi polfinala smo zdržali pritisk. Čakali smo na svojo priložnost in jo v drugem polčasu tudi izkoristili."