Poraz na gostovanju v Šentjurju (82:66)

Pomlajena zasedba Petrol Olimpije je na gostovanju v Šentjurju doživela poraz z rezultatom 82:66.

Petrol Olimpija je v 16. krogu Lige Nova KBM na gostovanje v Šentjur odpotovala s pomlajeno zasedbo, saj si je predhodno že zagotovila igranje v drugem delu državnega prvenstva.

Tokrat v kadru ni bilo Mirze Begića, Jordana Morgana, Devina Oliverja, Gregorja Hrovata, Jana Špana, Domna Lorbka in Jana Barbariča. Namesto njih pa so več priložnosti dobili mlajši člani moštva. Svoje mesto v igralskem kadru dobili tudi Maks Klanjšček, Nemanja Ščekić, Jan Blatnik in Alen Malovčič. Usodnih je bilo zadnjih 15 minut, ko so Zmaji izpustili iz rok prednost 49:47 iz 26. minute in na koncu izgubili z rezultatom 82:66. Za Zmaje sta tokrat največ točk dosegla Bojan Radulović in Roko Badžim – 16. statistika

Naslednja tekma Petrol Olimpijo čaka v soboto, ko se bodo v Ligi ABA v Skopju pomerili z MZT Skopje Aerodromom.