Poraz proti Mega Bemaxu (76:69)

Petrol Olimpija je v 15. krogu Lige ABA utrpela poraz proti Mega Bemaxu na domačem parketu v Areni Stožice. Rezultat je bil 76:69.

Košarkarji Petrol Olimpije so po dobri predstavi proti Mega Bemaxu klonili po velikem preobratu, potem ko so vodili že za 13 točk. Gostje so povedli šele manj kot tri minute pred koncem in na koncu slavili zmago z rezultatom 76:69. V vrstah Zmajev je bil najbolj učinkovit Domen Lorbek s 16 točkami, sledil pa je Jordan Morgan z 10. statistika

Petrol Olimpijo naslednja tekma čaka že v nedeljo, ko se bo pomerila s Hopsi v Polzeli v Ligi Nova KBM.

Nikola Rebić, igralec Mega Bemaxa: »Zelo pomembna zmaga. Prišla je v pravem trenutku. Veliko tekem smo izgubili v zadnjih trenutkih, zato je prav, da smo zmagali. Petrol Olimpija ima težek razpored, igrajo na dva dni, zato smo morali odigrati agresivno v obrambi. Vse to nam je uspelo in zaslužena zmaga.«

Dejan Milojević, trener Mega Bemaxa: »Zelo sem zadovoljen z zmago, saj smo veliko tekem izgubili v ključnih trenutkih. Vse to je dobro za samozavest, da smo zmagali. Odigrali smo kvalitetno v obrambi, saj niti v eni četrtini Petrol Olimpija ni dosegla več kot dvajset točk. V napadu smo se nekoliko mučili. Obramba nas je držala v igri. Na koncu nam je uspelo, saj je Mushidi zadel dva pomembna meta s katerima je odločil o zmagovalcu.«

Domen Lorbek, igralec Petrola Olimpije: »Na žalost smo izgubili izjemno pomembno tekmo. Srečanje smo imeli pod kontrolo praktično trideset minut, ampak na koncu nismo izdržali njihovega pritiska. Mislim, da je odločila ena žoga. Tista osebna napaka na trojki, bi bila lahko tudi tehnična napaka. Odločila je ena žoga in žal mi je, da je tako.«

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije: »Čestitke Mega Bemaxu za zmago. Mislim, da so moji fantje dali svoj maksimum. V prvem polčasu smo odigrali dokaj zbrano, tudi v tretji četrtini smo kontrolirali igro. Odigrali smo solidno obrambo vse do zadnjih pet minut, ko smo se začeli lomiti pod pritiskom. Padla nam je koncentracija. Zelo pomembna tekma za nas, ki bi se lahko končala tudi drugače, ampak nas je v zadnjih petih minutah začelo zmanjkovati.«