Predčasen konec tekme v Šentvidu

Košarkarji ekipe Petrol Olimpija U15 OKŠ v nedeljo niso uspeli odigrati celotne tekme s Šentvid-Ljubljano, mladi Zmaji pa so ob prekinitvi tekme vodili s 23:17.

FANTJE U19A

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), nedelja, 28. oktober:
PETROL OLIMPIJA A – PARKLJI A 76:85 (12:17, 21:19, 17:26, 26:23)

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije U19A:
»Kot sem že v izjavi pred tekmo povedal, do zadnjega nismo vedeli, ali bomo tekmo zaradi poškodb lahko odigrali. Kljub zmanjšani rotaciji pa ne smemo iskati izgovorov za poraz! V prvem polčasu smo se držali dogovorov in prejeli 37 točk. V drugem polčasu pa smo v obrambnem delu povsem popustili, nismo se držali dogovorjenega in ko nasprotna ekipa na našem domačem terenu doseže 85 točk je to občutno preveč! Potrebno pa je poudariti, da se od nekaterih igralcev, nosilcev letošnje U19 ekipe, pričakuje mnogo več, kot so pokazali na zadnjih dveh tekmah!«

FANTJE U19B

ŠD Planina (Kranj), nedelja, 28. oktober:
ECE TRIGLAV B – PETROL OLIMPIJA B 67:99 (14:21, 20:20, 17:28, 16:30)

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije U19B:
»«

FANTJE U17A

OŠ Miklavž na Dravskem polju (Miklavž), sobota, 27. oktober:
MIKLAVŽ – PETROL OLIMPIJA A 67:73 (15:17, 15:19, 17:21, 20:16)

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije U17A:
»Tekmo so odigrali zelo pametno in na trenutke zelo rutinirano. Glede na to, da smo nastopili samo s šestimi igralci, smo zelo zadovoljni z zmago. V prihodnje pa upam, da bomo imeli več sreče tudi s poškodbami. Ne glede na vse, moramo nadaljevati z delom, saj nam le to prinaša napredek.«

FANTJE U17B

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), sobota, 27. oktober:
PETROL OLIMPIJA B – HELIOS SUNS B 98:57 (32:16, 19:14, 28:11, 19:16)

Mlajši kadeti so tekmo v Stožicah začeli dobro in z agresivno obrambo ter nekaj lahkimi koši povedli 12:3. Ritem so za tem še stopnjevali in ob koncu četrtine dosegli najvišjo prednost 16 točk (32:16). V drugi četrtini je ritem tekme malo padel, gostje pa so z borbenostjo prišli do žog, ki so že bile v posesti naše ekipe in na račun tega dosegli nekaj lahkih košev. V tretji četrtini so Zmajčki z delnim izidom 21:3 pobegnili na 72:33 in dokončno odločili vprašanje zmagovalca.

Zadnja četrtino so fantje mirno pripeljali do konca in slavili zmago z 98:57.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U17B:
»Na trenutke smo delovali čudovito, kombinatorno in ekipno v napadu, v obrambi agresivno, s spoštovanjem pravil in dobrim zapiranjem. Takšnih minut je bilo okoli 25. Ostale minute moramo dvigniti na isti nivo, saj slaba komunikacija v obrambi in egoistična igra v napadu nista v programu našega dela. Kljub temu lahko fante pohvalim za predstavo, borbenost in željo po dobrem rezultatu. Sedaj imamo 14 dni, da se pozdravimo, zberemo in pripravimo na najtežjo tekmo prvega dela, gostovanje v Rogaški Slatini.«

FANTJE U15A

PETROL OLIMPIJA A – NOVA GORICA MLADI A 100:27 (32:3, 29:3, 22:10, 17:11)

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U15A:
»Zadovoljen sem s pristopom ekipe, sploh v prvem polčasu. Kratko analizo sredi tedna so vzeli resno in vsak posebej je izboljšal stvari, katere so imeli nalogo izboljšati, ekipa pa je veliko lažje zadihala kot eno. Na ta način smo goste dobro branili in igrali v dobrem ritmu. Sedaj nas na turnirju v Cerkljah čaka pet tekem, na katerih bosta čvrstina in agresija, tako v napadu kot v obrambi, na preizkusu. In tega se zelo veselimo! Fantje so pravi tekmovalci, zato ne dvomim, da bodo dali vse od sebe.«

FANTJE U15 OKŠ

Montažna dvorana Šentvid (Ljubljana), nedelja, 28. oktober:
ŠENTVID-LJUBLJANA B – PETROL OLIMPIJA OKŠ 17:23 (12:17, 4:6)

Uroš Jurković, glavni trener Petrol Olimpije OKŠ:
»Tekmo proti ekipi iz Šentvida smo morali zaradi neregularnih pogojev prekiniti po prvi četrtini. Dogovor je bil, da tekme ne odigramo do konca, saj je bilo prenevarno za igralce.«