Z zanesljivo zmago v Ligo za prvaka

Košarkarji Petrol Olimpije so na obračunu 17. kola Lige Nova KBM zabeležili zanesljivo zmago proti Iliriji (86:65) in si na ta način zagotovili mesto v Ligi za prvaka.

Moštvo Petrol Olimpije si je z zmago na ljubljanskem obračunu z Ilirijo (86:65) priigralo vozovnico za Ligo Nova KBM za prvaka. Na dvoboju 17. kola prvega dela državnega prvenstva sta se ekipi trikrat izmenjali v vodstvu, dvoboj je bil štirikrat izenačen, Zmaji pa so nadzor nad potekom igre v svoje roke vzeli v zaključku prve četrtine.

Na glavni odmor je četa glavnega trenerja Saše Nikitovića odnesla devet točk naskoka (39:30), ko pa je vodstvo moštva iz Stožic po trojki novinca v dresu Zmajev, Bobana Tomića, ob koncu tretje četrtine naraslo na +24 (66:42), je bila tekma več ali manj odločena.

Zmaji so tako dokončno potrdili svoje mesto v Ligi za prvaka, prvi del državnega prvenstva pa bodo sklenili v torek ob 19.00 v Domžalah proti Helios Suns. Še prej jih v ponedeljek ob 18.00 v Stožicah čaka izjemno pomemben obračun Lige ABA z Igokeo.

Najboljši strelec v zasedbi Zmajev je bil Igor Tratnik, ki je z 19 točkami dosegel tudi svoj strelski rekord v zeleno-belem dresu, temu pa dodal še osem skokov. Sledil mu je novinec Boban Tomić s 17 točkami. Aleksandar Lazić jih je dosegel 10 in temu dodal še devet skokov in štiri podaje. Omeniti velja tudi redko videno dejstvo: košarkarji Petrol Olimpije so na tekmi z Ilirijo zbrali kar 61 skokov, kar je rekord sezone, mladi up Marko Simonović pa jih je vknjižil kar 13.

IZJAVA PO TEKMI:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Uspeli smo izpolniti cilj, zadan pred začetkom sezone, in to je uvrstitev v Ligo Nova KBM za prvaka. V drugem delu državnega prvenstva je naš cilj višji, seveda se želimo boriti za naslov državnega prvaka. Pred tem nas čakajo še zelo pomembni obračuni v Ligi ABA in slovenskem pokalu. Zdaj nas čaka priprava na ponedeljkov dvoboj z Igokeo. Časa ni veliko, a napravili bomo vse, da se maksimalno pripravimo na ta izredno pomemben dvoboj regionalnega tekmovanja.«

Boban Tomić, igralec Petrol Olimpije:
»Tekma je bila zahtevna, a preprosto smo morali zabeležiti zmago proti okrnjeni zasedbi Ilirije. V drugem polčasu smo zaigrali moško košarko in se veselili zmage. Lepo se je vrniti v dresu ljubljanskega kluba in znova zaigrati pred domačimi navijači.«