V Stožicah priznali premoč Zlatorogu

Košarkarji Petrol Olimpije so na dvoboju 16. kola Lige Nova KBM doživeli poraz proti Zlatorogu iz Laškega (72:83).

Petrol Olimpija je na prvi izmed štirih zaporednih domačih tekem doživela poraz proti Zlatorogu (72:83). Brez poškodovanega Domna Lorbka, obolelih Jana Špana in Issufa Sanona, ter Luke Šamanića, Igorja Tratnika, Bojana Radulovića, Jerneja Andolška Heineja in nove okrepitve Bobana Tomića so se Ljubljančani že v prvem polčasu znašli v visokem zaostanku.

Semafor je malo pred koncem druge četrtine kazal 37:22 v korist Laščanov, začel pa se je neuspešen lov čete Saše Nikitovića. Po zadetem metu za tri točke Jana Rebca se je Petrol Olimpiji tri minute pred koncem tretje četrtine še uspelo približati na 46:49, sledil pa je odgovor Zlatoroga v obliki delnega izida 12:2, gostujoči košarkarji so se oddaljili na 61:48, domači igralci pa niso več uspeli resneje ogroziti svojih tekmecev.

V zeleno-beli četi sta bila najboljša strelca Miha Lapornik in Roko Badžim s po 16 točkami, slednji je vknjižil tudi šest podaj, sledil pa je Mirza Begić z 11, dodal pa je še devet skokov. Na svoji prvi tekmi za člansko moštvo Petrol Olimpije je mladi David Kralj na parketu prebil šest minut, dosegel pa je dve točki in prav toliko skokov. Ekipe je tokrat vodil Saša Nikitović, saj je Žiga Mravljak v soboto postal oče.

V sredo bo 18.30 bo Petrol Olimpija v Stožicah odigrala še zadnjo tekmo te sezone v Ligi prvakov. Zmaje čaka obračun z Bešiktašem.

IZJAVA PO TEKMI:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Za nami je nova tekma, na kateri smo prikazali slabo predstavo. Veliko vlogo je imelo zagotovo dejstvo, da so igralci, ki so na parket stopili proti Zlatorogu, prvič v tej sezoni zaigrali skupaj. Tekmo smo odigrali brez dveh organizatorjev igre, zato so na parket stopili košarkarji, ki so bili na voljo, in na igrišču preživeli veliko število minut. Obračun z Zlatorogom je bil za nas zelo pomemben, Laščani pa so odigrali zelo dobro tekmo, nad vsemi pričakovanji. V obračun so vstopili pogumno, mi pa nismo našli odgovora na agresivno igro. Na vsak naš poskus približanja so našli odgovor. Mesto v Ligi Nova KBM za prvaka bomo morali iskati na četrtkovi tekmi z Ilirijo.«