Borben drugi polčas premalo za zmago oslabljene Petrol Olimpije

Košarkarji Petrol Olimpije so v 13. kolu Lige Nova KBM v Kopru z oslabljeno in hkrati pomlajeno zasedbo doživeli peti poraz v sezoni. Sixt Primorska je bila, kljub borbeni predstavi Ljubljančanov, boljša z 80:63.

Moštvo Petrol Olimpije je v Koper v luči priprav na nedeljski obračun Lige ABA z Mego Bemax in ponedeljkov Pokala Spar z Rogaško odpotovalo v zelo okrnjeni in pomlajeni zasedbi. Dres zeleno-bele ekipe je tako obleklo le deset košarkarjev, svoje mesto v udarni peterki na sobotni tekmi pa je dobil mladi, le 18-letni Jernej Andolšek Heine.

Zmaji so tekmo kljub temu odločno začeli, po zaslugi treh zadetih metov za tri točke Erjona Kastratija celo vodili (9:7), nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli domači košarkarji. V drugi četrtini je tako naskok Sixt Primorske znašal že 20 točk, kljub borbeni predstavi ljubljanskih košarkarjev v drugem polčasu, ki so ga Zmaji celo dobili (38:35), pa zmaga domačinov ni bila nikoli ogrožena.

Do konca obračuna so Zmaji uspeli znižati prednost domačih na 17 točk, ob koncu je rezultat na semaforju kazal 80:63. Najboljši strelec pri zeleno-belih je bil Erjon Kastrati s 16 točkami, sledil pa je mladi Petar Vujačić s 15. S strelskim prispevkom sta se izkazala še Igor Tratnik (14) ter Marko Simonović (9).

V nedeljo se bodo Zmaji ob 17.00 v Stožicah na izjemno pomembni tekmi 15. kola Lige ABA pomerili z Mego Bemax, že v ponedeljek ob 19.00 pa bo sledila še povratna četrtfinalna tekma Pokala Spar z Rogaško, prav tako na domačem parketu stoženske dvorane.

IZJAVA PO TEKMI:

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije:
»Fantje so v drugem polčasu pokazali, da se lahko enakovredno kosajo z vsako ekipo, ki jim stoji nasproti. V prvem polčasu enostavno nismo našli rešitve za pick'n'roll igro naših tekmecev, na drugi strani pa je Sixt Primorska, ko smo imeli mi žogo v svojih rokah, zelo agresivno pritiskala na naše organizatorje igre. Po glavnem odmoru smo uspeli težave v igri v obrambi nekoliko popraviti, hkrati pa smo prihajali do odprtih metov in jih učinkovito realizirati. Čestitke fantom za igro, predvsem v drugem polčasu, na takšnih predstavah pa moramo graditi v nadaljevanju sezone.«