Nov korak proti ligi za prvaka z domačo zmago proti Šenčurju

Natanko 24 ur po zahtevnem gostovanju v Zagrebu in porazu proti Ciboni v Ligi ABA, so košarkarji Petrol Olimpije znova stopili na parket, tokrat Arene Stožice, in s 82:70 premagali košarkarje Šenčur Gorenjske gradbene družbe.

Moštvo, ki ga v prvem delu državnega prvenstva vodi trener Žiga Mravljak, je obračun z Gorenjci začelo zadržano, na glavni odmor pa so Zmaji odšli s petimi točkami zaostanka (31:36). Sledila pa je izjemna tretja četrtina, v kateri se je razigral Domen Lorbek, v tem času dosegel 11 od 29 točk Petrol Olimpije, ki je pred zadnjo četrtino vodila za osem (60:52). Kljub temu se je Šenčur v 34. minuti tekme uspel približati na le točko zaostanka (65:64), a so Zmaji v naslednjih treh minutah odgovorili z delnim izidom 8:1 in se na koncu veselili zaslužene zmage.

Najbolj strelsko učinkovit v zeleno-beli četi je bil tokrat Domen Lorbek, ki je dosegel 21 točk, temu pa dodal še štiri podaje. Njegov strelski izkupiček sta dopolnila še Igor Tratnik s 13 točkami ter Marko Simonović z 11 (dodal je še sedem skokov). Proti svojemu nekdanjemu moštvu se je izkazal tudi Jan Rebec, ki je šestim točkam dodal devet skokov, tri podaje in dve pridobljeni žogi.

V primerjavi z nedeljsko zasedbo, ki je zaigrala v hrvaški prestolnici, so se Zmaji tokrat predstavili brez Mirze Begića, Mihe Lapornika, Luke Šamanića in Aleksandra Lazića, dres pa so oblekli Dražen Bubnič, Petar Vujačić, Jan Rebec in Bojan Radulović. Zmaje naslednja tekma čaka že v sredo, ko se bodo v Ligi prvakov ob 18:00 pomerili z litovskim Neptunasom.

IZJAVA PO TEKMI:

Žiga Mravljak, trener Petrol Olimpije:
»Za nami je nova zahtevna preizkušnja, saj so naši fantje na parket stopili le dan po gostovanju v Zagrebu pri Ciboni v Ligi ABA. Počitka in časa za veselje ni in ritem tekem se ne umirja. Ekipa bo v torek že ob 5. uri zjutraj odpotovala v Klaipedo, kjer jih v sredo čaka obračun Lige prvakov z Neptunasom. Čestitke fantom, ki so na parket stopili v drugem polčasu. Prikazali so karakter in željo po dokazovanju v slovenskem državnem prvenstvu, to lahko potrdimo tudi s 17 skoki v napadu, prvi polčas pa je za v pozabo in upam, da smo se nekaj naučili v teh uvodnih 20 minutah. Želim si, da fantje tekme odpirajo bolj odločno in z večjim spoštovanjem do nasprotnika.«