Starejši pionirji s torkovo zmago v polfinale prijateljskega turnirja

Ekipa starejših pionirjev Petrol Olimpije od ponedeljka od srede nastopa na mednarodnem turnirju v Cerkljah na Gorenjskem, kjer so se prebili v polfinale, ki bo na sporedu v sredo. Zmajčki se bodo pomerili z ECE Triglavom.

PRIJATELJSKI TURNIR (Cerklje na Gorenjskem, Slovenija)

Torek, 30. oktober:
PETROL OLIMPIJA – TORNADO KAUNAS
Petrol Olimpija:
Koruza 12, Šmitran 17, Ličan 12, Todorovič 10, Obran 6, Popovič, Pogačar, Jeglič, Gončin 1, Mlakar 1.

Starejši pionirji so na tretji tekmi turnirja premagali litvansko ekipo Tornado iz Kaunasa.

Začetek tekme je pripadel gostom, a so Zmajčki prednost šestih točk hitro izničili in do konca četrtine povedli 20:14.  V drugi četrtini smo videli raztrgano igro, Zmajčki pa so izgubili ritem iz prve četrtine.

V drugem polčasu so po zaostanku 32:34 z delnim rezultatom 17:0 naredili velik korak proti zmagi. Gostje se niso predajali tako da je bilo vprašanje zmagovalca rešeno šele 3 minute pred koncem, ko so Zmajčki povedli za 19 (59:40).

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U15:
»Težka tekma, na trenutke groba, ampak smo tudi na to znali odgovoriti. V drugem polčasu smo dvignili ritem in koncentracijo, ki je bila v prvem polčasu na prenizkem nivoju. Jutri nas čakata dve tekmi na katerih lahko še napredujemo in naredimo odlično bazo za delo v prihodnjem mesecu.«