Odličnih trideset minut premalo za zmago v Zagrebu

Košarkarji Petrol Olimpije so po treh zaporednih zmagah v desetem kolu Lige ABA doživeli poraz proti zagrebški Cedeviti (82:95).

Moštvo Petrol Olimpije je na gostovanju v Zagrebu v desetem kolu Lige ABA doživelo sedmi poraz. Hrvaški državni prvaki, košarkarji Cedevite, so v zadnji četrtini nadigrali ljubljanske Zmaje, in jih ugnali s 95:82.

Četa glavnega trenerja Saše Nikitovića je v uvodnih treh četrtinah obračuna z Zagrebčani pokazala zelo dobro in borbeno igro, v tretji četrtini vodila s petimi točkami razlike (67:62) in pred zadnjim delom igre zaostajala le za točko (69:70). Sledil je padec v igri, moštvo iz Zagreba je to izkoristilo, z delnim izidom 15:2 prišlo do vodstva s 85:71, nato pa tekmo brez pretresov pripeljalo do konca.

V vrstah Petrol Olimpije se je z 20 točkami najbolj izkazal Jan Špan, 14 točk je vknjižil Mirza Begić, 11 jih je dodal Roko Badžim, deset pa Aleksandar Lazić.

Ljubljansko ekipo v torek ob 20.30 čaka gostovanje v Franciji, kjer se bo na tekmi osmega kola Lige prvakov pomerilo s SIG Strasbourgom.

IZJAVA PO TEKMI:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Uvodnih 32 minut tekme smo odigrali zelo dobro in bili vseskozi v igri za zmago. Na koncu se je zmage veselila kvalitetnejša in bolj izkušena ekipa v tem trenutku. Če pogledamo seznam igralcev Cedevite, vidimo, da so košarkarji v najboljši košarkarskih letih, to pa pomeni, da gre za izkušene igralce. To je v ključnih trenutkih prelomilo tekmo, saj mi nismo našli odgovora na njihovo igro v teh zadnjih osmih minutah dvoboja.«