Poraz mlade zasedbe Zmajev na gostovanju v Šenčurju

Moštvo Petrol Olimpije je v nedeljo na gostovanju pri Šenčur Gorenjski gradbeni družbi doživelo drugi poraz v tej sezoni državnega prvenstva. Gorenjci so bili boljši s 85:62.

Ekipa Petrol Olimpije, za katero je bila to druga tekma v dveh dneh, skupno pa četrta v manj kot tednu dni, se je na gostovanje v Šenčur pri Kranju podala brez kapetana Mirze Begića, Scottieja Reynoldsa, Jana Špana, Mihe Lapornika, Aleksandra Lazića, Marvina Jonesa, Roka Badžima in Jana Barbariča, Erjon Kastrati pa je moštvom odpotoval na Gorenjsko, a je še vedno v procesu rehabilitacije po poškodbi kolena, zato ni stopil na igrišče.

Priložnost za igro so tako na Gorenjskem dobili predvsem mladi košarkarji – Petar Vujačić je bil s 13 točkami najboljši strelec ljubljanske zasedbe, sledil pa je Jalek Felton z devetimi točkami, oba pa sta na parketu preživela 28 minut. Devet točk je vknjižil še Blaž Mesiček, po osem pa so jih zbrali Jan Rebec, Luka Šamanić in Marko Simonović, ki je v statistiko vpisal še deset skokov, na igrišču pa preživel kar 30 minut, največ, med vsemi košarkarji, ki so v nedeljo oblekli zeleni dres Petrol Olimpije. V zadnjih minutah tekme je na igrišče stopil tudi mladi Alen Malovčič, ki je v malo manj kot petih minutah igre zbral en skok.

Šenčurjani so že na začetku tekme prevzeli pobudo na igrišču in vodili praktično od začetka do konca tekme. Najvišji zaostanek Zmajev je znašal 26 točk, na koncu pa se je Šenčur Gorenjska gradbena družba veselila zmage s 85:62. Košarkarji Zorana Martića so po treh zaporednih zmagah v državnem prvenstvu doživeli drugi poraz.

V torek ob 20.30 bo Petrol Olimpija v Areni Stožice odigrala še tretjo tekmo v štirih dneh – ljubljansko moštvo čaka obračun Lige prvakov z nemškim medi Bayreuthom.