Zmaji se s Polzele vračajo s porazom

Košarkarji Petrol Olimpije so na tekmi četrtega kola Lige Nova KBM za prvaka doživeli poraz proti Hopsom s Polzele (59:65).

Moštvo Petrol Olimpije je na gostovanju na Polzeli po dveh zaporednih zmagah doživelo prvi poraz v Ligi Nova KBM za prvaka. Od čete glavnega trenerja Jureta Zdovca so bili s 65:59 boljši Hopsi. Jan Špan in Marvin Jones sta dosegla po 13 točk.

Zmaji so tekmo začeli zadržano, domačini pa so na začetku druge četrtine povedli s 23:9. To ljubljanskih košarkarjev ni zmedlo, v drugi četrtini so uspeli na parketu vzpostavili ravnotežje, na glavni odmor pa sta moštvi odšli poravnani na 31:31. Jan Špan je z metom za dve točki v četrti minuti drugega polčasa poskrbel za prvo vodstvo Petrol Olimpije na tekmi (37:35), natanko pet minut do konca tekme pa je semafor na Polzeli prav po polaganju Špana kazal 57:49 v korist Zeleno-belih. Sledile so temne minute moštva iz Stožic, domačini so se razigrali, tekmo zaključili z delnim izidom 16:2 in se na koncu veselili zmage (65:59).

Na parket bo Petrol Olimpija znova stopila prihodnjo nedeljo, ko v Areno Stožice ob 19.00 prihaja Rogaška. To bo prva izmed treh zaporednih domačih tekem, ki jih bodo Ljubljančani odigrali med 31. marcem in 10. aprilom.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Čestitke Hopsom za zmago. Pričakoval sem težko tekmo, saj so Polzeljani izjemno napadalni in neugodni. Škoda za ta poraz. Začeli smo slabo, nato nam je uspelo ustaviti nalet naših tekmecev, vzpostaviti ravnotežje na igrišču in zaigrati dobro. Do zadnjih treh minut tekme je bila naša igra videti zelo dobro, nato pa smo se povsem ustavili, kar ni prvič, upam pa, da zadnjič v tej sezoni. Ne vem, zakaj se to zgodi, in ne razumem, zakaj, ko gre na igrišču nekaj narobe, igralci nehajo verjeti vase. Na koncu je krivda za poraz vedno trenerjeva. Najti moramo pozitivne stvari, saj je pred nami še kar nekaj tekem, in iti naprej.«