Poraz v Novem mestu za zaključek sezone v Ligi ABA

Košarkarji Petrol Olimpije so na dvoboju 22. kola Lige ABA doživeli poraz v Novem mestu proti Krki (59:62) in sezono v regionalnem tekmovanju sklenili na 12. mestu.

Moštvo Petrol Olimpije je v Novem mestu na obračunu zadnjega, 22. kola Lige ABA, kljub izjemno borbeni predstavi, doživelo poraz proti Krki (59:62) in tekmovanje zaključilo na 12. mesto lestvice. Izbranci glavnega trenerja Jureta Zdovca so tako sklenili z vsemi mednarodnimi tekmovanji v sezoni 2018/19, čakajo jih le še boji v državnem prvenstvu.

Zmaji so bili v igri za zmago na Dolenjskem vse do zadnjih štirih minut tekme. Pri izenačenem rezultatu na 54:54 je Marvin Jones napravil nešportno osebno napako nad Juretom Balažičem, ki je zadel oba prosta meta, dve minuti kasneje pa je Dominik Mavra dodal še en prosti met za oddaljitev Novomeščanov na 57:54. Ljubljanskemu moštvu po tem ni več uspelo ujeti svojih tekmecev, končni rezultat tekme pa je, navkljub borbi do zadnjih sekund, postavil Jan Špan z metom za dve točki za 59:62.

Najboljši strelec v zeleno-beli zasedbi je bil Domen Lorbek s 17 točkami, sledil je Mirza Begić z devetimi točkami. Jan Špan je petim točkam dodal štiri podaje, Marvin Jones je v statistiko vpisal 12 skokov in štiri točke.

Petrol Olimpija bo na parket znova stopila v soboto, ko se bodo Ljubljančani na Polzeli ob 19.00 pomerili s Hopsi.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Čestitke Krki za zmago. Morda se bo slišalo čudno, a z igro svojih fantov sem zadovoljen. Prikazali so borbeno predstavo in se čvrsto zoperstavili svojim tekmecem. Na koncu takšne tekme odločajo malenkosti. Novomeščani so zadeli lahke koše, mi smo jih zgrešili, nekajkrat smo slabo odigrali tudi v obrambi. Zavedam se, da je bila to tekma za obstanek v Ligi ABA, a če bi v tej sezoni fantje večkrat prikazali takšno predstavo, kot v Novem mestu, morda ne bi bili v tej situaciji. Svojim fantom ne zamerim nič.«