Borbena predstava Zmajev premalo za uspeh proti Megi Bemax

Košarkarji Petrol Olimpije so kljub borbeni predstavi v Sremski Mitrovici po podaljšku klonili proti Megi Bemax s 77:81.

Petrol Olimpija je bila na gostovanju v Sremski Mitrovici blizu tretji zmagi v Ligi ABA, po podaljšku pa je četrto zmago v sezoni vknjižila Mega Bemax (81:77). Borba na obeh straneh igrišča ni bila dovolj za zmago, igro Ljubljančanov pa je znova krojilo preveliko število izgubljenih žog (25).

Odlična druga četrtina, v kateri je napad Petrol Olimpije vodil Miha Lapornik, ki je rešetal mrežico Mege Bemaxa in samo v tem delu igre dosegel kar 17 točk, ter vodstvo s 13 točkami razlike v tretji četrtini (54:41), nista bila dovolj, da bi se Zmaji izognili novi infarktni končnici. Obračun se je tako odločal v podaljšku, do katerega so Ljubljančani prišli po mirnem izvajanju prostih metov Blaža Mesička in zgrešenem metu za tri točke Kostie Mushidija.

Dodatnih pet minut igre so bolje odprli košarkarji Zorana Martića, vodili s 77:74, Mega Bemax pa je ostala blizu in s trojko je najprej udaril Nikola Mišković (79:77). V naslednjem napadu se je pod košem zapletel Scottie Reynolds, Luka Ašćerić pa je z novima dvema točkama pokopal upe Zmajev na uspeh v Sremski Mitrovici.

Lapornik se je na koncu ustavil pri 19 točkah, Mesiček jih je v statistiko vpisal 15, dvomestno število točk pa je vknjižil še Issuf Sanon (14).

Zmaji se bodo zdaj odpravili na pot proti Ljubljani, kjer jih v nedeljo ob 19.00 že čaka nova preizkušnja. V Areno Stožice v drugem kolu državnega prvenstva prihajajo Hopsi s Polzele, Ljubljančani pa bodo skušali popraviti vtis iz uvodne tekme nove sezone Lige Nova KBM.

IZJAVA PO TEKMI:

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Bili smo v Rimu, a nismo videli papeža, bi lahko na kratko povzeli tekmo. Ni enostavno izgubiti po takšni predstavi. Košarkarji Mege Bemax so zbrali kar 25 skokov v napadu, mi pa smo izgubili 25 žog, to pa je na koncu odločilo tekmo. V drugi polčas so naši nasprotniki krenili zelo agresivno, mi pa v odgovoru na to agresivno igro nismo našli moč in energijo, da bi zdržali do samega konca tekme. Čestitke Megi Bemax za zmago.«