Dober odpor premalo za zmago proti prvakom

Košarkarji Petrol Olimpije so v ljubljanski Hali Tivoli v 17. kolu Lige ABA doživeli poraz proti aktualnim prvakom v regionalnem tekmovanju, košarkarjem Budućnosti VOLI (72:77).

Le deset minut dobre predstave je v Hramu slovenske košarke potrebovala ekipa Budućnosti VOLI, da je ljubljanskim Zmajem zadala 12. poraz v tej sezoni Lige ABA. Za košarkarje Petrol Olimpije je bila usodna druga četrtina, v kateri je podgoriško moštvo doseglo 15 točk več od ljubljanskega (30:15), in tako dvoboj 17. kola regionalnega tekmovanja obrnilo povsem v svojo korist.

Ljubljančani so v drugem polčasu prikazali izjemno borbeno predstavo, zaostanek 15 točk iz druge četrtine po štirih minutah igre v zadnji četrtini znižali na vsega štiri točke (60:64), nato pa praktično vse do konca tekme vztrajno grozili aktualnim prvakom. Ko je Jan Špan žogo atraktivno položil v koš za znižanje zaostanka na 71:75, je na drugi strani Earl Clark zgrešil met za tri točke, žogo je po skoku Luke Šamanića v svoje roke vzel Miha Lapornik, a prav Clark se je odkupil z ukradeno žogo.

Suad Šehović je sicer v naslednjem napadu zgrešil met iz igre, pobral svoj skok v napadu, nepazljivost ljubljanskih košarkarjev pa je z dvema prostima metoma, ki sta na koncu odločila tekmo, kaznoval Norris Cole. V izdihljajih tekme je Luka Šamanić s prostim metom le še postavil končni rezultat tekme, 77:72 v korist Budućnosti VOLI. Moštvo iz Podgorice je po glavnem odmoru doseglo vsega 24 točk.

Najbolj razpoložen v vrstah zeleno-belih je bil Domen Lorbek z 19 točkami. Miha Lapornik jih je vknjižil 13, Jan Špan 12, Luka Šamanić pa je devetim točkam dodal osem skokov.

V torek dopoldan bo moštvo Petrol Olimpije odpotovalo v nemški Bayreuth, kjer Zmaje v sredo ob 20.00 čaka obračun 13. kola Lige prvakov z medi Bayreuthom.

IZJAVA PO TEKMI:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Videli smo zelo razpoložene igralce Budućnosti VOLI v prvem polčasu, v katerem nismo uspeli odgovoriti na njihov met iz igre in njihovo agresivnost. Po glavnem odmoru smo spremenili pristop k igri v obrambi, z namenom, da jim otežimo lahke mete in preproste podaje, in bili boljši tekmec tako v tretji, kot tudi v zadnji četrtini. Imeli smo svoje priložnosti, da rezultat tekme obrnemo v svojo korist, na žalost pa nismo izkoristili odprtih metov in protinapadov. Iz rok smo izpustili priložnost, da premagamo najboljšo ekipo Lige ABA. Enostavno nam je zmanjkalo športne sreče, da tekmo prelomimo v svojo korist, toda če lahko proti Budućnosti VOLI prikažemo takšno predstavo, lahko to storimo tudi na vseh preostalih tekmah v nadaljevanju sezone in brez težav obstanemo v regionalnem tekmovanju.«