Poraz po podaljšku proti Ciboni

Košarkarji Petrol Olimpije so v petem kolu Lige ABA v Areni Stožice po podaljšku izgubili proti zagrebški Ciboni (78:80).

Ljubljanski Zmaji so imeli v svojih rokah izjemno priložnost, da na domačem parketu zabeležijo še šesto zaporedno zmago, a so jo po lastnih nespametnih potezah v zaključku zadnje četrtine izpustili iz rok. Izbranci glavnega trenerja Zorana Martića bodo na parket znova stopili že v nedeljo ob 18.00, ko gostujejo v Šentjurju.

Petrol Olimpija je v obračun s Cibono vstopila zadržano, a kmalu ujela ritem in že v drugi četrtini svojo prednost dvignila na +10 (29:19). Toda v tretji četrtini so se košarkarji Cibone razigrali in ujeli Zmaje. Na krilih odličnega vzdušja v Areni Stožice se je Zmajem uspelo izvleči iz krize, 15 sekund pred koncem zadnje četrtine pa so imeli po dveh zadetih prostih metih Aleksandra Lazića šest točk naskoka (68:62). To na žalost ni bilo dovolj za tretjo zmago sezone v Ligi ABA, saj sta Brandis Raley-Ross in Ivan Novačić zrežirala preobrat v obliki dveh zadetih metov za tri točke, Miha Lapornik je na drugi strani zgrešil met za tri točke, in Zmaji še drugič zapored v regionalni ligi tekme niso zaključili po rednem delu dvoboja.

Dodatnih pet minut so bolje začeli igralci Zorana Martića, dobri dve minuti pred koncem podaljška vodili s 76:72, nato pa zgrešili nekaj metov, Lapornik je bil dvakrat neuspešen tudi na liniji prostih metov, po polaganju Blaža Mesička za izenačenje na 78:78, pa je usodo Petrol Olimpije s polaganjem za končnih 80:78 v korist Cibone zapečatil Marko Ljubičić. Jan Špan je imel v samih izdihljajih tekme še priložnost, da s trojko svoji ekipi prinese zmago, a njegov met iz sredine igrišča ni našel svojega cilja.

S 17 točkami je bil najboljši strelec Petrol Olimpije Mirza Begić. Blaž Mesiček je dodal 16 točk, Miha Lapornik 13 z 11 skoki, Lazić pa se je ustavil pri 11 točkah in petih skokih.

IZJAVI PO TEKMI:

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Ne vem, kaj naj rečem, ko na takšen način izgubiš tekmo in zapraviš vse, za kar si garal vseh 40 minut rednega dela. Enostavno sem brez besed. Imeli smo vse v svojih rokah, dvakrat v končnici zadnje četrtine tudi priložnost, da napravimo malo osebno napako, pa je nismo napravili. Mislim, da smo bili boljši nasprotnik, a na koncu tudi bolj nespametna ekipa na igrišču.«

Ivan Velić, glavni trener Cibone:
»Zagotovo moram čestitati košarkarjem Petrol Olimpije za izredno borbeno predstavo, hkrati pa čestitam tudi svojim košarkarjem. V zadnji minuti rednega dela igre smo se vrnili v igro in iskali met za tri točke Novačića. Zmaga je ekipna. Za nami je veliko težav v zadnjem času, saj smo bili brez nekaj igralcev, ki so se poškodovali. Velika zmaga in še enkrat, čestitke mojim igralcem za zmago.«