Na krilih Lorbka do velikega preobrata in zmage

Moštvo Petrol Olimpije je po izjemni predstavi v drugem polčasu obračuna 15. kola Lige ABA na domačem parketu Arene Stožice premagalo Mego Bemax (91:78).

Na izjemno pomembni tekmi 15. kola Lige ABA so košarkarji Petrol Olimpije v Stožicah po preobratu in navdušujoči igri v drugem polčasu zanesljivo premagali Mego Bemax (91:78). Pred očmi številnih oglednikov iz moštev Lige NBA so Zmaji na najlepši možni način prekinili serijo treh zaporednih porazov na regionalni sceni in vknjižili peto zmago v sezoni.

Zelo zadržan začetek tekme s strani košarkarjev Petrol Olimpije so gostje iz Sremske Mitrovice izkoristili in v prvem polčasu vodili že s 14 točkami razlike (29:15). Toda četa Saše Nikitovića se ni vdala. Zagotovo je k epskemu preobratu veliko prispevala tudi poškodba Adama Mokoke, ki si je pri enem izmed prodorov Issufa Sanona poškodoval gleženj, nato pa v drugem polčasu ni več stopil na parket, a po glavnem odmoru smo na parketu videli povsem drugačno moštvo Petrol Olimpije.

V tretji četrtini je odgovornost na svoja pleča najprej prevzel Miha Lapornik in v tem času dosegel sedem od svojih 13 točk, z zvokom sirene pa je Domen Lorbek rezultat poravnal na 61.61. Ravno ta met je Lorbku dal krila, z odlično igro je namreč nadaljeval tudi v zadnji četrtini, v kateri je dosegel devet od svojih 23 točk. Svoje sta v odločilnih minutah pristavila še Igor Tratnik in Marko Simonović, izjemno predstavo Zmajev pa je ob koncu tekme na črti prostih metov kronal Jan Špan.

Dvomestno število točk so na koncu v statistiko vpisali Lorbek (23), Lapornik in Špan (oba po 13). Na parket so stopili vsi košarkarji, razen Jana Rebca, prav vsak izmed njih, z izjemo Roka Badžima, pa je na igrišču preživel več kot deset minut.

Že v ponedeljek ob 19.00 pa ljubljansko moštvo čaka nova preizkušnja, saj se bodo na povratni tekmi četrtfinala Pokala Spar, prav tako v Stožicah, pomerili z Rogaško. Ljubljančani bodo tako na domačem parketu sklenili izjemno naporen niz treh zaporednih tekem v treh dneh, proti Slatničanom pa bodo branili tri točke naskoka iz uvodnega obračuna v Rogaški Slatini

IZJAVA PO TEKMI:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Velika zmaga za nas. Še posebej ob razporedu tekem, ki je za nami in se nam še obeta. Čaka nas peklenski zaključek januarja. Fantom sem po tekmi tudi čestital za zmago. Že v ponedeljek nas znova čaka izjemno pomembna tekma, zato časa za slavje ni. Pred nami je novi dan in nova tekma brez treninga. Tehtnica se je na tekmi z Mego Bemax prevesila na našo stran v trenutku, ko se je poškodoval najboljši defenzivni košarkar naših tekmecev. S tem je padla intenzivnost njihove obrambe, mi pa smo se s hrabro igro razigrali. Megi Bemax želim, da bi se uvrstili v končnico Lige ABA.«