Po razburljivem obračunu poraz proti Partizanu NIS

V razburljivem obračunu, zadnjem domačem v koledarskem letu 2018, je Petrol Olimpija v 13. kolu Lige ABA zabeležila poraz proti beograjskemu Partizanu NIS (66:72).

Košarkarji Petrol Olimpije so na zadnji domači tekmi koledarskega leta 2018 doživeli poraz proti beograjskemu Partizanu NIS. Beograjčani so bili na obračunu 13. kola Lige ABA v Stožicah boljši z 72:66. Z 19 točkami in šestimi skoki je bil najbolj učinkovit košarkar v dresu Petrol Olimpije Jan Špan. Dvomestno število točk so dosegli še Domen Lorbek (14), Mirza Begić in Issuf Sanon (oba po 11).

Ljubljansko moštvo je v obračun z najtrofejnejšo ekipo regionalnega tekmovanja vseh časov vstopilo odločno in v uvodnih dvajsetih minutah tudi narekovalo ritem igre. Ob koncu druge četrtine pa je v vodstvo prešel Partizan NIS in začelo se je neuspešno lovljenje Zmajev na beograjsko moštvo. Odlično priložnost za vnovično vodstvo so imeli Zmaji pet minut pred koncem tekme, ko je pri zaostanku s točko razlike (60:61) na črti prostih metov stal Mirza Begić, a zgrešil oba prosta meta.

Sledil je niz šestih zaporednih točk Črno-belih, ki so se oddaljili na 67:60, in čeprav je imel Domen Lorbek priložnost, da z zadetim metom za tri točke manj kot dve minuti do konca izid poravna na 67:67, četi Saše Nikitovića ni uspelo ujeti košarkarjev Partizana NIS. Slednji so na koncu slavili zmago z 72:66.

Leto 2018 bodo ljubljanski košarkarji sklenili v nedeljo, ko se bodo ob 17.30 na Polzeli pomerili s Hopsi. Moštvo bo znova zaigralo v spremenjeni peterki, vodil pa ga bo Žiga Mravljak.

IZJAVI PO TEKMI:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Spremljali smo zelo zanimivo tekmo, kjer smo lahko videli čvrsto igro obeh ekip, dvoboj pa se je zaključil z zanimivo končnico. Žal mi je, da nismo zabeležili zmage, saj smo bili pred začetkom dvoboja mnenja, da bo prav ta tekma tista, ki bo prekinila niz slabih zaključkov tekem na zadnjih obračunih. Nismo izkoristili svojih priložnosti, kljub temu pa fantom ne zamerim nič. Obe moštvi sta počeli napake, v zadnjih trenutkih pa so presodili skoki v napadu naših tekmecev, po katerih so nato dosegli lahke koše. Pohvala mojim košarkarjem za predstavo.«

Andrea Trinchieri, glavni trener Partizana NIS:
»Za nami je težka tekma, to sem tudi pričakoval pred začetkom obračuna. Nobenemu od moštev se ni uspelo občutneje oddaljiti skozi celotno srečanje. V Ljubljani smo slavili prvo zmago po petih zaporednih porazih. Na trenutke smo igrali solidno v obrambi in v napadu, nismo pa bili dovolj izkušeni, da povežemo oba aspekta igre. Na koncu smo zabeležili zmago, ker smo napravili stvari, ki smo jih preprosto morali napraviti.«