Tesen poraz v Patrasu

Košarkarji Petrol Olimpije so v drugem kolu Lige prvakov na gostovanju v grškem Patrasu doživeli drugi zaporedni poraz. V zadnjih sekundah tekme je met za zmago zgrešil Miha Lapornik, Promitheas Patras pa je slavil zmago z 79:77.

Petrol Olimpija, ki je v grški Patras odpotovala brez Jana Špana, ki je zaradi osebnih razlogov ostal v Sloveniji, je doživela še drugi poraz v tej sezoni Lige prvakov, skupno pa šestega zaporednega v tem tekmovanju. Zmaji so bili vseskozi enakovreden tekmec Promitheasu, ki se je do zmage dokopal šele v zadnjih minutah tekme.

Prav v tem času je imela ljubljanska ekipa veliko priložnosti, da rezultat obrne v svojo korist, a so izbranci glavnega trenerja Zorana Martića v končnici tekme izgubili kar pet žog. Miha Lapornik je imel v izdihljajih dvoboja kljub temu priložnost, da z metom za tri točke Zmajem prinese zmago, a žoga ni našla poti skozi obroč.

Petrol Olimpija je odlično metala iz igre (56,8-odstotno za dve, 50,0-odstotno za tri točke) in dobila skok (39:33), vendar pa so tehtnico na stran Promitheasa prevesili skoki v napadu (šest skokov v napadu več za Grke), izgubljene žoge Ljubljančanov (21) in slabše izvajanje prostih metov ljubljanskega moštva (le 45,5-odstotno).

S po 17 točkami sta dvoboj zaključila Miha Lapornik in Scottie Reynolds, ki pa je vse svoje točke dosegel že v uvodnem polčasu. Marvin Jones je 14 točkam dodal sedem skokov, Blaž Mesiček pa osmim točkam pet podaj.

Zmaje zdaj čaka pot v Sremsko Mitrovico, kjer se bodo v petek ob 17.00 pomerili z Mego Bemax, ki je po treh kolih Lige ABA skupaj s Crveno zvezdo še naprej neporažena in na vrhu lestvice.

IZJAVI PO TEKMI:

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Za nami je težka tekma, ki se je odločala v končnici, a mi dvoboja nismo zaključili tako, kot bi si želeli, in na enak način, kot smo to počeli skozi celoten obračun. Čestitke domačinom za zmago, ki bi lahko bila tudi naša. Na koncu so bile odločilne izgubljene žoge in preveliko število skokov v napadu naših nasprotnikov.«

Miha Lapornik, igralec Petrol Olimpije:
»Čestitke domači ekipi za zmago. Dvoboj smo začeli dobro, a našim nasprotnikom dovolili preveč skokov v napadu. Hkrati so zadeli veliko metov za tri točke. Tudi drugi polčas smo začeli dobro, ko pa smo imeli priložnost, da se oddaljimo na deset točk prednosti, smo nato izgubili preveč žog, kar je Promitheas izkoristil in zabeležil zmago.«