Poraz po podaljšku v Zadru

Košarkarji Petrol Olimpije so na obračunu 14. kola Lige ABA doživeli deseti poraz v tej sezoni. Od izbrancev glavnega trenerja Saše Nikitovića je bil po podaljšku s 84:80 boljši Zadar.

Moštvo Petrol Olimpije ostaja brez zmage na gostujoči tekmi v tej sezoni Lige ABA. Zmaji so bili zelo blizu uspeha na gostovanju v Športni dvorani Krešimirja Ćosića v Zadru, še 40 sekund pred koncem rednega dela tekme vodili s 75:71, nato pa domačinom dovolili, da izsilijo podaljšek in na koncu obračun tudi dobijo.

Zmaji so v Dalmaciji v 40 minutah rednega dela prikazali izjemno borbeno predstavo. Ljubljanskim košarkarjem je uspelo nadoknaditi 11 točk zaostanka iz tretje četrtine (42:53), 40 sekund pred koncem pa je imela četa Saše Nikitovića po dveh prostih metih Mihe Lapornika v svojih rokah vodstvo s štirimi točkami razlike (75:71).

Takrat se je začel povratek Zadra v igro – Luka Žorić je s polaganjem poravnal izid na 75:75 in izsilil podaljšek, sledila sta zapravljena napada na obeh straneh, v dodatnih petih minutah igre pa so več zbranosti prikazali domači košarkarji, ki so kaznovali napake in zgrešene mete gostov ter se na koncu veselili zmage s 84:80.

Povratnik po poškodbi, Miha Lapornik, je bil na koncu z 18 točkami najboljši strelec Zeleno-bele zasedbe. Aleksandar Lazić je bil s 17 točkami in devetimi skoki le kanček oddaljen od dvojnega dvojčka, Luka Šamanić pa se je ustavil pri 16 točkah in sedmih skokih.

Že v soboto se Zmaji znova vračajo na parket, ob 18.00 bodo v Areni Stožice gostili Šentjur.

IZJAVA PO TEKMI:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Naša zmaga na obračunu z Zadrom bi bila znova povsem zaslužena. Kljub temu pa je za nas to nova tekma, na kateri smo prikazali dobro in borbeno predstavo, a na koncu dvoboj izgubili. Zagotovo nas čaka še veliko dela, saj moramo ugotoviti, zakaj se nam to dogaja. Gremo naprej. Že v soboto nas čaka nova tekma, košarkarje pa moramo telesno in miselno pripraviti na obračun državnega prvenstva s Šentjurjem.«