Štiri tekme, štiri zmage

Košarkarji ekip mlajših starostnih kategorij Petrol Olimpije so odlično začeli novo tekmovalno sezono. Na štirih tekmah smo videli kar dve stotici, mladi Zmajčki pa so zabeležili štiri zmage.

FANTJE U19B

ŠD STŠ Koper (Koper), nedelja, 30. september:
KOŠ PRIMORSKA B – PETROL OLIMPIJA B 46:63 (9:21, 9:14, 16:16, 12:12)

FANTJE U17B

ŠRC Stožice (Ljubljana), sobota, 29. september:
PETROL OLIMPIJA – BORUT BESEDIČ ČIRO 116:34 (34:8, 26:9, 25:13, 31:4)

Mlajši kadeti so v prvem krogu druge kadetske lige visoko premagali ekipo Borut Besedič - Čiro. Že po štirih minutah tekme je bil zmagovalec tekme praktično odločen, saj so Zmajčki vodili s 16:2.  Do konca četrtine so ritem stopnjevali in povedli s 34:8. Z lepimi potezami in kolektivno igro so vseskozi višali razliko in zmagali s 116:34.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpija U17B:
»Tekmo smo izkoristili za uigravanje določenih situacij, za katere smo imeli na treningih manj časa. Fante moram pohvaliti predvsem za visoko raven osredotočenosti in za željo po delu, saj so morali v igri spoštovati določene dodatne dogovore. Kljub visoki razliki smo tako imeli precej od tekme in naredili dobro bazo za delo v prihajajočem tednu.«

FANTJE U15A

ŠRC Stožice (Ljubljana), nedelja, 30. september:
PETROL OLIMPIJA A – CERKNICA 115:45 (29:10, 31:7, 27:18, 28:19)

Starejši pionirji so prvo ligaško tekmo odigrali proti Cerknici. Po šestih minutah so naši fantje vodili s 14:8, nato pa do konca četrtine z delnim rezultatom 15:2 pobegnili na varnih 19 točk prednosti (29:10).

Dokončnega zmagovalca tekme je dala že druga četrtina, ko gostje štiri minute niso dosegli koša, Zmajčki pa so z delnim rezultatom 18:0 pobegnili na razliko 35 (47:12).  V drugem polčasu so bili gledalci priča borbeni tekmi, Zmajčki pa so z domisleno in kolektivno igro dosegli visoko število točk. Končni rezultat tekme je bil 115:45.

Borut Fijaž, glavni trener Petrol Olimpija U15A:
»Bili smo boljša ekipa, potrebno pa je pohvaliti tudi gostujoče igralce, saj so odigrali izredno pošten in borbeno do konca. Vesel sem, da so si fantje delili žogo saj s tem igra pridobi na lepoti, koše pa je lažje dosegati. Tako je kar osem igralcev doseglo deset ali več točk, kar je lep ekipni uspeh. Misli so obrnjene že naprej v teden, ki se bo zaključil s tekmo v Novi Gorici.«

PETROL OLIMPIJA OKŠ (U15)

Montažna dvorana Šentvid (Ljubljana), nedelja, 30. september:
GLOBUS – PETROL OLIMPIJA OKŠ 45:101 (10:28, 12:26, 5:31, 18.16)

Uroš Jurkovič, glavni trener Petrol Olimpija OKŠ:
»Tekmo smo začeli odločno v napadu in s hitro ter kombinatorno igro hitro povedli z veliko prednostjo. Vprašanje zmagovalca je bilo tako rešeno že po prvem polčasu. Veseli me, da so se med strelce vpisali prav vsi igralci. Motil me je pristop svojih igralcev v obrambi, kjer nismo pokazali prave želje, predvsem pa se nismo držali svojih pravil, kljub temu pa je bilo to dovolj za zmago. Čestitam nasprotniku za borbo vse do konca tekme, svojim igralcem pa za prvo zmago v tej sezoni«