U13: Drugo mesto v DP za mlajše pionirje

Mlajši pionirji Petrol Olimpije so državno prvenstvo do 13 let zaključili na drugem mestu, po finalnem porazu proti domžalskim Helios Suns.

Zmajčki so tekmo bolje začeli in prvi del dobili s šestimi točkami naskoka. Sredi druge četrtine, so si priigrali že devet točk prednosti (16:25), ki pa so jo do konca polčasa zapravili. V drugem polčasu so igralci Helios Suns, še posebej po zaslugi odličnega tretjega dela, prevzeli pobudo in zasluženo slavili zmago v finalnem obračunu.

Luka Šmitran je bil izbran v najboljšo peterko zaključnega turnija. S finalnim srečanjem se je sezona za mlajše pionirje končala, mladi Zmajčki pa sezono zaključujejo na drugem mestu, hkrati pa tudi z osvojenim naslovom prvakov Mini pokala Spar.

Na poti do finala, je Petrol Olimpija nadigrala Krko z rezultatom 64:31.

Trener moštva je Jure Kobilica, pomočniki Uroš Jurkovič, Borut Fijavž, Žiga Drvarič in Gal Sajko, uradni predstavnik pa Srečko Bester.