U15: Poraz proti aktualnim italijanskim državnim prvakom za konec turnirja v Bologni

Košarkarji Petrol Olimpije do 15. leta so mednarodni turnir v Bologni sklenili na šestem mestu. Na tekmi za peto mesto so v nedeljo doživeli poraz proti aktualnim italijanskim državnim prvakom, košarkarjem BSL San Lazzara (59:69).

MEDNARODNI TURNIR U15 (Bologna, Italija)

Nedelja, 28. april, ob 12.00:
PETROL OLIMPIJA - BSL SAN LAZZARO 59:69 (17:24, 22:15, 16:9, 4:21)
Petrol Olimpija: Koruza 7, Ličan 6, Kočevar 15, Gorenjc, Todorovič 7, Obran 5, Rojnik, Samar 8, Popovič, Pogačar, Gončin 2, Jeglič, Mlakar 9.

Tekmo so Zmajčki odprli zaspano in dovolili nasprotniku, da je povedel s šestimi točkami razlike. Proti koncu prve četrtine so zaigrali bolje v napadu, a prave energije v obrambi ni bilo. Nasprotnik je dosegel 24 točk, kar je občutno preveč. Druga in tretja četrtina sta pokazali obraz Petrol Olimpije, ki si ga želimo videti ves čas. Mlade Ljubljančane je krasila hitra, kreativna in agresivna igra v obrambi. Rezultat obeh četrtin je bil 38:24 v korist naših fantov, skupni rezultat pa +7 za Olimpijo (55:48).

Čvrsta in močna ekipa BSL je na plin stopila v zadnjih desetih minutah obračuna, Zmajčkom pa je zmanjkalo moči, kar je botrovalo nekaj nepotrebno izgubljenim žogam, ki so jih tekmeci pretvorili v lahke koše. Samo štiri točke v tem delu igre je zagotovo premalo za rezultatski uspeh. BSL je slavil zmago s 69:59.

Ob polčasu finalne tekme bosta barve kluba v metu za tri točke branila Jon Obran in Matija Samar.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U15:
»Razen tekme z Virtus Bologno, ko smo popolnoma pregoreli, moram fante pohvaliti za prikazano na celotnem turnirju. Želeni cilj, dvigniti moč in čvrstino v naši igri, smo dosegli in to je najpomembnejše. Zahvaljujem se KK Jesenice, da so nam zaupali Matijo, ki nam je bil v veliko pomoč.«