U16: Petrol Olimpija osvojila turnir v Miljah

Košarkarji Petrola Olimpije v kategoriji do 16 let so osvojili turnir v Milja, potem ko so v finalu premagali moštvo One Team Forli.

V prvem polčasu smo videli izredno izenačeno srečanje pri čimer si nobena izmed ekip do končnice ni priigrala prednosti večje od štirih točk razlike. V sami končnici druge četrtine so si igralci Olimpije priigrali šest točk naskoka.

V tretjem in v prvih štirih minutah zadnjega dela smo ponovno videli izenačeno srečanje. Nato je Olimpiji uspel mini niz z delnim rezultatom 12:2 in v zadnjo minuto je vstopila s prednostjo dvanajstih točk razlike.

Alen Malovčić, ki je v tej sezoni že zaigral tudi na nekaj tekmah članskega moštva, je bil proglašen za najkoristnejšega igralca turnirja.

Trener moštva je Andrej Podvršnik, uradni predstavnik pa Srečko Bester.