U19 Liga ABA: Zmaga nad Partizanom 84:69

U19 zasedba Petrol Olimpije je na prvi tekmi U19 Lige ABA v Zagrebu premagala beograjskega Partizana z rezultatom 84:69. Zvečer sledi tekma z zagrebško Cedevito.

Mladinska zasedba Petrol Olimpije, ki jo vodi trener Lojze Šiško, je slavila zmago na prvi tekmi U19 ABA Lige v Zagrebu. Igralci Petrola Olimpije so odločno pričeli srečanje s Partizanom in že po nekaj minutah vodili z devetimi točkami razlike (0:9). Proti koncu prvega dela so Beograjčani vzpostavili ravnotežje, vendar so igralci Petrol Olimpije dobili prvo četrtino. V drugi so po delnem izidu 5:1 mladi Zmaji ponovno priigrali sedem točk naskoka. Sredi druge četrtine je Petrol Olimpija še vodila s 30:27 in po dveh trojkah Adžića in koših Pecarskega je Partizan z delnim izidom 10:1 prišel do sedmih točk naskoka. Prednost je uspešno zadržal do konca prvega polčasa. Tretji del je Partizan začel nekoliko boljše in po treh minutah vodil 49:42. V nadaljevanju so mladi Ljubljančani ujeli priključek in po košu Janežiča in trojki Urukala z delnim izidom 14:2 priigrali pet točk naskoka. V zadnjem delu smo prvih pet minut gledali izenačeno košarko vse do rezultata 65:67. V zadnjih petih minutah so mladi Zmaji po delnem izidu 4:17 premagali ekipo Partizana s 15 točkami razlike.

Za Petrol Olimpijo je 18 točk dosegel Nemanja Šćekić in 17 David Kralj. statistika

Partizan NIS U19 – Petrol Olimpija U19 - 69:84 (56:57, 41:35, 17:20)
Petrol Olimpija U19: Lucu Dražovič 8, Urukalo 7, Malovčič, Vuković, Daneu 6, Klanjšček 14, Kobal, Janežič 6, Blatnik 2, Kralj 17, Šćekić 18, Mlakar 6.

Ob 19.30 se bodo mladi Zmaji zoperstavili domačinu turnirja zagrebški Cedeviti, ki je na prvi tekmi izgubila z Budućnostjo 89:81.