Z ekipno igro pred prag finala

Košarkarji Petrol Olimpije so na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva v Areni Stožice s 74:60 premagali Helios Suns. Druga tekma polfinalnega niza bo v ponedeljek ob 19.00 v Športni dvorani Domžale.

V stoženski dvorani so košarkarji Petrol Olimpije zabeležili prvo zmago v polfinalnem nizu državnega prvenstva s Helios Suns (74:60). Izbranci glavnega trenerja Jureta Zdovca bodo imeli prvo priložnost, da si zagotovijo mesto v finalu Lige Nova KBM, že v ponedeljek ob 19.00, ko se polfinalna serija seli v Domžale.

Ob odsotnosti kapetana Jana Špana, ki bo s košarkarskih parketov zaradi poškodbe sprednje stegenske mišice leve noge odsoten vsaj 14 dni, so Zmaji potrebovali nekaj časa, da razširijo svoja krila. To jim je uspelo sredi druge četrtine, ko so košarkarji Helios Suns povedli s 17:12, sledil pa niz 12 zaporednih točk, ki ga je s trojko po protinapadu za 24:17 sklenil Domen Lorbek, Petrol Olimpija pa je prešla v vodstvo, ki ga do konca tekme ni več spustila iz rok. Po šestih minutah tretje četrtine je semafor v Stožicah po trojki Luke Šamanića kazal 51:31 v korist Ljubljančanov, ki so tekmo nato le še mirno pripeljali do konca.

Tokrat je v dresu Zmajev zablestel Domen Lorbek, ki je vknjižil 16 točk, Miha Lapornik pa jih je dodal 14. Mladi Luka Šamanić je znova prikazal dobro predstavo, ki jo je kronal z 12 točkami in šestimi skoki. Dvomesten je bil še Roko Badžim (11 točk), medtem ko se je pri skakalnem učinku izkazal Aleksandar Lazić, zbral jih je 11 (vse v prvem polčasu).

Morebitna tretja tekma polfinalnega niza s Helios Suns bo v sredo, ob 18.45, znova v stoženski dvorani.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Tekmo smo odprli zadržano. Vemo, da nam manjka naš edini organizator igre Jan Špan, ta manjko pa moramo zdaj nekako nadomestiti. Potrebovali smo kar nekaj časa, da smo zaigrali tako, kot moramo. V igri v obrambi smo iz minute v minuto igrali bolje, zato smo lahko ob koncu tudi odpočili nekaj igralcev. Ritem tekem v polfinalnem nizu je zelo naporen, zato je vsak počitek dobrodošel. Zmaga nas ne sme uspavat. Helios Suns so nevarna ekipa, mi pa imamo iz četrtfinala slabo izkušnjo z druge tekme v Šenčurju. Zavedati se moramo, da je vsaka tekma bitka.«