Poraz na tretji tekmi in konec sezone za Zmaje

Košarkarji Petrol Olimpije so na tretji finalni tekmi državnega prvenstva doživeli poraz proti Sixt Primorski (63:68).

Moštvo Petrol Olimpije je s porazom na tretji tekmi finalnega niza državnega prvenstva s Sixt Primorsko v koprski Areni Bonifika s 63:68 zaključilo tekmovalno sezono 2018/19. Po dveh zaporednih naslovih državnega prvaka, ki so ju Zmaji osvojili v sezonah 2016/17 in 2017/18, se tako naslov prvič v zgodovini Slovenije seli v Koper.

Za izbrance glavnega trenerja Jureta Zdovca je tako konec sezone, v kateri je Petrol Olimpija znova tekmovala na več frontah. Sezono so Zmaji odprli na četrtfinalni tekmi Superpokala Lige ABA v Laktaših, sledil je domači Superpokal s Sixt Primorsko. V Ligi ABA so Ljubljančani na 22 tekmah zabeležili šest zmag, v Ligi prvakov pa eno zmago na 14 tekmah. Pokal Spar so ljubljanski košarkarji sklenili v polfinalu, kjer so v koprski Areni Bonifika izgubili proti Sixt Primorski.

Na istem prizorišču, proti enakem nasprotniku, se je malo več kot tri mesece kasneje tudi zaključil finalni niz državnega prvenstva, v katerem se je Petrol Olimpija predstavila brez poškodovanih Jana Špana in Bobana Tomića, ter brez mladega Luke Šamanića.

Zmaji so kljub vsemu Koprčanom tudi na tretji tekmi nudili dober odpor, slednji pa so v zadnji četrtini uspeli dokončno streti odpor gostov, potem ko so bili v prednosti skozi celotni drugi polčas. Tako so se Ljubljančani kljub temu, da so štiri minute pred koncem zaostajali s 46:60, minuto do zaključka tekme po treh točkah Roka Badžima približali na štiri točke zaostanka (60:64), Miha Lapornik je imel v svojih rokah celo met za tri točke, s katerim bi Petrol Olimpijo približal na vsega točko zaostanka, a žoga ni našla poti do cilja. Lance Harris in Marjan Čakarun sta ob koncu, navkljub novi trojki Badžima, Sixt Primorsko vodila do zmage z 68:63.

Najboljši strelec Zeleno-belih je bil Roko Badžim s 16 točkami, ob katerih je v svojo statistiko vpisal še šest skokov in prav toliko podaj. Sledila sta Aleksandar Lazić s 15 in Miha Lapornik z 12 točkami.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Skozi celotno sezono so imeli fantje veliko smole. Od menjavanja trenerjev, do velikega števila igralcev, pa igranja v številnih tekmovanjih. Ob koncu sezone smo uspeli sestaviti skupino 12 igralcev, ki so v tem finalu dali vse od sebe. A tudi na tretji finalni tekmi smo imeli veliko smole. Žan Mark Šiško je zadel trojko z odbojem od table, pa Marjan Čakarun met izven ravnotežja preko naših rok. Nismo imeli sreče v tem finalu. Toda priznati je potrebno, da je Sixt Primorska zasluženo osvojila naslov državnega prvaka, za kar Koprčanom tudi čestitam. Svojim fantom se zahvaljujem, da so sprejeli mojo košarkarsko filozofijo, in jim čestitam za borbeno igro v končnici.«