Zmaji pokazali #ZmajevoSrce in skočili v polfinale

Košarkarji Petrol Olimpije so na odločilni tretji tekmi četrtfinalnega niza državnega prvenstva v Stožicah premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur (85:73) in se uvrstili v polfinale Lige Nova KBM.

Moštvo Petrol Olimpije je na tretji tekmi četrtfinalnega niza z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem zabeležilo zanesljivo zmago. Kljub številnim preglavicam v uvodnih treh četrtinah tekme, so ljubljanski Zmaji v končnici obračuna z Gorenjci pokazali #ZmajevoSrce, in se na koncu veselili zmage s 85:73.

Po tem, ko je drugo tekmo četrtfinalnega niza izpustil zaradi bolečin v preponi, se je na parket vrnil Luka Šamanić, in bil z 22 točkami, 11 skoki in dvema pridobljenima žogama znova najboljši košarkar Zeleno-bele zasedbe. Prav mladi hrvaški košarkar je v zadnjih štirih minutah tekme dosegel sedem od 15 točk Zmajev, in bil eden izmed glavnih razlogov, da so izbranci glavnega trenerja Jureta Zdovca izenačen rezultat 70:70, pretvorili v zmago s 85:73. Roko Badžim je v tem času prispeval dva meta za tri točke, niz pa je z atraktivnim polaganjem začel Domen Lorbek.

Miha Lapornik, velik dolžnik iz prvih dveh tekem četrtfinalnega niza, je tokrat tekmo sklenil s 17 točkami, sedmimi skoki in štirimi podajami. Lorbek je dosegel deset točk, Badžim, Jan Špan in Marvin Jones pa so se ustavili pri devetih točkah.

V polfinalu državnega prvenstva Petrol Olimpijo čaka obračun z domžalskimi Helios Suns. Prva tekma bo v soboto, ob 17.00, v Areni Stožice.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Čestitke Šenčurju in trenerju gorenjske ekipe za dobre predstave v tem četrtfinalnem nizu. Pričakoval sem težke tekme. Košarkarji Šenčurja so živeli za končnico državnega prvenstva, spremljal sem jih že v Ligi za obstanek in vedel sem, da nam ne ležijo. Igralci so izkušeni in motivirani, za razliko od naših fantov. Pri naših košarkarjih je motivacija vedno pod vprašajem. Zopet so se pokazale nekatere težave. Ko nastopi utrujenost, se ne odzovemo kot ekipa. Vemo, da je pred nami še zelo zahtevna pot, če se želimo prebiti v finale.«

KONČNICA LIGE NOVA KBM (ČETRTFINALE)

3. TEKMA

Arena Stožice (Ljubljana), torek, 7. maj:
PETROL OLIMPIJA – GGD ŠENČUR 85:73 (28:19, 15:13, 16:22, 26:19) [2:1]*
Petrol Olimpija
: Špan 9 (7 podaj), Lapornik 17 (7 skokov in 4 podaje), Radulović, Lazić, Šamanić 22 (11 skokov), Lorbek 10, Rebec 3, Kastrati, Badžim 9, Bubnič 6, Jones 9, Andolšek Heine.
*V oglatem oklepaju je zapisan izid v zmagah. Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi.