Petrol Olimpija v drugem polčasu nadigrala Rogaško

Košarkarji Petrol Olimpije so na dvoboju petega kola Lige Nova KBM za prvaka v domačih Stožicah zabeležili tretjo zmago v drugem delu tekmovanja. Ljubljančani so s 66:58 ugnali Rogaško.

Moštvo Petrol Olimpije se je košarkarski javnosti prvič predstavilo z novima pomočnikoma glavnega trenerja, Gašperjem Potočnikom in Žigo Mravljakom, in brez Mirze Begića, na klopi pa sta tokrat obsedela Marko Simonović in Issuf Sanon, ter Domen Lorbek (bolečine v kolenu), ki pa je bil vseeno oblečen v dres, saj je morala ljubljanska ekipa izpolniti kvoto osmih igralcev s slovenskim potnim listom na tekmi Lige Nova KBM.

Kapetansko nalogo je po odhodu Begića glavni trener Jure Zdovc zaupal Janu Španu, že v uvodni četrtini pa so Ljubljančani ostali brez Bobana Tomića, ki si je pri eni izmed akcij nerodno poškodoval ramo. Pod vtisom Tomićeve poškodbe se Zmaji v prvem polčasu enostavno niso uspeli zbrati, v prvem polčasu pa se je zdelo, da njihovi meti preprosto ne najdejo poti skozi obroč.

Zgrešili so vseh deset metov za tri točke, silovito zabijanje Aleksandra Lazića ob koncu druge četrtine pa je očitno podžgalo Zdovčeve izbrance, ki so na glavni odmor odnesli le točko zaostanka (30:31), nato pa tretji del igre začeli zelo dobro in se hitro oddaljili na 40:33. Semafor je po zadetem metu za tri točke Luke Šamanića po treh minutah igre v zadnji četrtini prvič pokazal dvomesten naskok Zmajev (52:42), in čeprav so Slatničani grozili vse do zadnjih minut obračuna, je domači parket stoženske dvorane tudi po drugi tekmi Lige za prvaka ostal neosvojen.

Na koncu so Zmaji slavili zmago z rezultatom 66:58, najbolj učinkovit med strelci pa je bil Aleksandar Lazić s 16 točkami, medtem ko sta jih Jan Špan in Luka Šamanić dosegla vsak po 13. Tako Lazić (10 skokov), kot Šamanić (11 skokov) sta vknjižila dvojni dvojček.

Naslednja preizkušnja košarkarje Petrol Olimpije čaka v petek, ko v Stožice ob 18.30 prihaja novomeška Krka.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Čestitke fantom za zmago. Od prve do zadnje minute so prikazali borbeno predstavo. Še vedno imamo kar nekaj rezerve, a če gledam na splošno, sem zadovoljen z našo igro v obrambi. V napadu še vedno delamo preveč napak in izgubljamo preveč žog, hkrati pa smo slabo metali tudi proste mete, preko katerih bi lahko dosegli še kakšnih deset točk več. Imeli smo zmanjšano rotacijo, predvsem na račun predhodne poškodbe Domna Lorbka, v prvi četrtini pa se je poškodoval še Boban Tomić, ki bo skoraj zagotovo dlje časa odsoten s parketov. Imamo kar nekaj težav, hkrati pa imamo dovolj igralcev, zato bomo napravili vse, da v tem času do konca sezone kažemo čim boljše predstave.«