Zmaga v Rogaški Slatini za konec drugega dela prvenstva

Moštvo Petrol Olimpije je na obračunu zadnjega kola Lige Nova KBM za prvaka premagalo Rogaško (75:70).

Košarkarji Petrol Olimpije se v končnico državnega prvenstva podajajo z zelo dobro popotnico z zadnje tekme Lige Nova KBM za prvaka. Ljubljansko moštvo je na gostovanju v Rogaški Slatini s 75:70 premagalo Rogaško in na ta način le še potrdilo mesto drugega nosilca pred začetkom odločilnih bojev. Končno drugo mesto na lestvici Lige za prvaka Zmajem zagotavlja prednost domačega igrišča vse do morebitnega srečanja s košarkarji Sixt Primorske.

Na obračunu, ki je potekal brez pravega rezultatskega pomena, saj končni rezultat ni več vplival na razporeditev obeh moštev na lestvici Lige za prvaka, sta moštvi prikazali predstavo z veliko tekmovalnega naboja. Na glavni odmor so Slatničani s seboj odnesli deset točk naskoka (40:30), izbranci glavnega trenerja Jureta Zdovca pa so potek srečanja v svojo korist obrnili v tretji četrtini, v kateri so dosegli kar 28 točk. V zadnjem delu igre so svoje delo le še dokončali in se na koncu veselili zaslužene zmage.

V vrsti zeleno-belih je bil strelsko najbolj učinkovit Roko Badžim, ki je v nasprotnikovo mrežico natresel 20 točk, Marvin Jones pa jih je dodal 16. Z dvomestnima številoma točk sta se izkazala tudi Dražen Bubnič (11) ter Aleksandar Lazić (10). Prav Jones in Lazić sta navdušila tudi z borbo pod obema obročema, saj je vsak izmed njiju ujel tudi sedem odbitih žog. Ljubljančani so se v Rogaško Slatino odpravili brez Marka Simonovića in Issufa Sanona, na klopi pa sta tekmo presedela Domen Lorbek in Jernej Andolšek Heine. Janu Španu, najkoristnejšemu igralcu devetega kola Lige za prvaka, je tokrat Zdovc namenil malo več počitka, na parketu je namreč preživel le pet minut.

V četrtfinalnem nizu se bodo Zmaji pomerili z ekipo Gorenjske gradbene družbe Šenčur, ki je v Ligi za obstanek tekmovanje sklenila na prvem mestu. Prva četrtfinalna tekma bo v torek, 30. aprila, v Areni Stožice. Ura začetka obračuna bo znana naknadno.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Čestitke fantom za zmago. V drugem polčasu so pokazali drugačen karakter, kot v prvem. Zavedati se moramo, da takšne tekme ni lahko igrati. Takoj, ko se malenkost sprostiš, lahko izgubiš tudi z 20 točkami razlike, tega pa si ne smemo privoščiti. Fantom skušam vcepit v glavo, da nosijo dres Petrol Olimpije, in nikogar ne zanima, kaj tekma pomeni. Na vsaki tekmi moramo zabeležiti zmago. V drugem polčasu smo našli igralce, ki so ujeli pravi ritem, ob tem pa spočili Jana Špana. Celotno tekmo smo torej odigrali brez organizatorja igre, kljub temu pa košarkarje Rogaške prisilili v številne napake ter zgrešene mete, na koncu pa slavili zmago.«