Borbena predstava Zmajev premalo za zmago v Kopru

V zaostalem dvoboju 2. kola Lige Nova KBM za prvaka so Zmaji doživeli še drugi poraz v dveh zaporednih tekmah proti Primorcem, s končnim rezultatom 73:69.

Košarkarji Petrol Olimpije so na zaostali tekmi drugega kola Lige Nova KBM za prvaka v koprski Areni Bonifika prikazali borbeno predstavo, bili vse do zadnjih sekund tekme v igri, da uženejo svoje tekmece, a na koncu doživeli še drugi poraz proti Sixt Primorski v štirih dneh. Slovenski pokalni in superpokalni prvaki so ljubljanske Zmaje v četrtek v Tivoliju premagali s 85:72, tokrat pa so bili na Obali boljši s 73:69.

Marvin Jones je vknjižil dvojni dvojček (15 točk, 11 skokov), Domen Lorbek, ki ga je v tretji četrtini ustavila poškodba gležnja, pa se je ustavil pri 14 točkah. Jan Špan je 11 točkam dodal osem podaj, dvomestno število točk pa je dosegel še Miha Lapornik (10). Petrol Olimpija je zaigrala brez obolelega Luke Šamanića in Issufa Sanona.

Aktualni državni prvaki so tekmo znova zelo dobro odprli in v drugi četrtini povedli z 11 točkami naskoka (30:19). Toda domačinom se je uspelo še pred koncem prvega polčasa vrniti v igro in na glavni odmor odnesti dve točki naskoka (44:42). Zmaji se kljub temu niso vdali. Po košu Lorbka so povedli z 48:46, nekaj trenutkov za tem pa je najstarejši košarkar v Zeleno-beli zasedbi obležal na parketu. Sixt Primorska je izkoristila odsotnost do takrat najbolj razpoloženega košarkarja Petrol Olimpije in z delnim izidom 12:3 prešla v vodstvo (58:51).

V zadnji četrtini je sledil še zadnji juriš ljubljanskega moštva. Miha Lapornik je s polaganjem svojo moštvo približal na vsega točko zaostanka (67:68), po minuti odmora pa je s polaganjem odgovoril Marijan Čakarun, ki je nekaj minut kasneje dodal še eno polaganje za 72:67. V zaključku tekme so se Zmaji še borili, a v odločilnih minutah napravili preveč napak, Sixt Primorska pa se je tako veselila nove zmage.

Na parket bodo Ljubljančani znova stopili v sredo, ko se bodo ob 19.00 v Športni dvorani Domžale pomerili s Helios Suns.

IZJAVA PO TEKMI:

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Čestitke fantom za dobro predstavo. Žal mi je, da naše igre nismo uspeli kapitalizirati in zabeležiti zmage. Še naprej počnemo preveč napak. Nisem nezadovoljen, a sem nervozen, ker smo zopet izgubili, sam pa nerad izgubljam. Dobro smo se odzvali na četrtkovo tekmo v Ljubljani. Gremo naprej. V sredo je pred nami nova težka tekma v Domžalah, obračun s Helios Suns pa enostavno moramo dobiti.«