V Stožice prihaja Mega Bemax

V nedeljo se nam v Areni Stožice obeta pravi košarkarski spektakel in predstavitev dveh moštev z največ mladimi nadarjenimi košarkarji na področju nekdanje Jugoslavije. Ob 17.00 se bodo košarkarji Petrol Olimpije pomerili z Mego Bemax.

Košarkarji Petrol Olimpije bodo v nedeljo nadaljevali z napornim ritmom treh tekem v treh dneh. Na obračunu 15. kola Lige ABA se bodo na domačem parketu Arene Stožice na izjemno pomembnem obračunu pomerili z Mego Bemax.

Zmaji so trenutno v zelo neugodnem položaju, saj imajo po 14 odigranih tekmah v tekmovalni sezoni 2018/19 na svojem računu le štiri zmage, kar šest tekem pa so ljubljanski košarkarji v tej sezoni regionalnega tekmovanja izgubili z razliko šestih točk ali manj. Na uvodni tekmi novega koledarskega leta je bila četa Saše Nikitovića v Zadru manj kot 60 sekund oddaljena od pete zmage, nato pa je po podaljšku izgubila proti domačemu moštvu (80:84).

Obe moštvi sta med sezono doživeli kar nekaj sprememb in v zadnjem času lovita zmagovalni ritem v regionalnem tekmovanju. Na zadnjih petih tekmah sta tako Petrol Olimpija, kot Mega Bemax doživeli po štiri poraze, ekipa iz Sremske Mitrovice, ki v uvodnem delu sezone nastopa zgolj v Ligi ABA, pa je v 14. kolu po hudem boju klonila proti Cedeviti (101:107). Z 20 točkami, 11 skoki in štirimi podajami se je v dresu Mege Bemax najbolj izkazal Edin Atić, najbolj učinkovit košarkar mladega in talentiranega moštva, ki je pred koncem koledarskega leta 2019 ostalo brez Gruzijca Goge Bitadzeja, pa je Ognjen Čarapić, s povprečjem 9,5 točke, 3,4 podaje in 2,7 skoka na tekmo.

Vstopnice za ogled tekme so že na voljo v spletni trgovini, na vseh Petrolovih bencinskih servisih in na prodajnih mestih Moje karte. Z vstopnico za tekmo imajo vsi navijači na voljo tudi brezplačen avtobusni prevoz z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa (LPP), tri ure pred začetkom in tri ure po zaključku tekme.

IZJAVI PRED TEKMO:

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Ekipa Mege Bemax je še vedno ena od glavnih kandidatk za nastop v končnici Lige ABA. Naši nedeljski tekmeci imajo veliko prednost v tem, da igrajo le eno tekmo na teden, posledično pa se lahko na svoje nasprotnike pripravljajo praktično šest dni. Mi na žalost nimamo enakih pogojev, za pripravo na nedeljski dvoboj imamo zgolj dan ali dva. Kljub temu v obračun s srbskim moštvom vstopamo z jasnim ciljem, to pa je zmaga, ne glede na vse.«

Mirza Begić, kapetan Petrol Olimpije:
»Nedeljski obračun z Mego Bemax bo za našo ekipo druga tekma v nizu treh v 72 urah. Čaka nas nova težka preizkušnja, to smo videli že v Sremski Mitrovici, ko smo se z našimi tekmeci borili do zadnjih minut obračuna. Napravili bomo vse, da pred domačimi navijači zabeležimo zmago, ker pa vemo, da je pred nami napornih 40 minut boja za željeni uspeh, želimo na tribunah Arene Stožice videti čim več navijačev, ki nas lahko s svojo vzpodbudo popeljejo do pete zmage v sezoni.«