Košarkarji Petrol Olimpije mladi so v torek z zanesljivo zmago nad KOŠ Primorsko odprli 4. SKL za prvaka. Mladi Zmaji so v Stožicah slavili zmago z 88:78, Alen Malovčič je dosegel 27 točk.

Moštvo Petrol Olimpija mladi je na najlepši možen način odprlo drugi del 4. SKL, v katerem se bo odločalo, katera ekipa bo v prihodnji sezoni zaigrala v 3. SKL. Četa glavnega trenerja Žige Mravljaka je v drugem polčasu strla odpor KOŠ Primorske in na koncu slavila zanesljivo zmago (88:78). Alen Malovčič je bil s 27 točkami najboljši strelec v vrstah mladih Zmajev, dvomestno število točk pa so dosegli še Jan Blatnik (13), Jan Sagadin ter Robert Jurkovič (oba po 10).

Na poti do svojih 27 točk je Malovčič ob zaključku tretje četrtine zadel tudi izjemen met iz polovice igrišča, posnetek meta pa si lahko ogledate spodaj.

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije mladi:
»Čestitke fantom za zelo pomembno zmago. Kljub temu, da smo nastopili praktično brez nosilcev igre pod obema obročema, in da so nekateri zunanji igralci igrali s poškodbami, so fantje pokazali pravi karakter, in večjo željo po zmagi, kot KOŠ Primorska. Časa za počitek ni, že v soboto nas v Ivančni Gorici čaka nova tekma v boju za 3. SKL.«