Kadeti z dvema zmagama v finale mednarodnega turnirja

Mladi Zmaji na mednarodnem turnirju Postani Sani v Slovenski Bistrici nadaljujejo z odličnimi predstavami. Na sobotni dopoldanski tekmi je Petrol Olimpija s 86:55 premagala Zlatorog, popoldan pa so bili Zmajčki boljši še od Nymburka (89:70). V nedeljo se bodo v velikem finalu pomerili s Cedevito.

MEDNARODNI TURNIR POSTANI SANI (Slovenska Bistrica, Slovenija)

Sobota, 8. september:
ZLATOROG – PETROL OLIMPIJA 55:86 (13:22, 12:22, 17:19, 13:23)
Petrol Olimpija:
Jug 8, Jovanovič 4, Malovčić 8, Đurkić 5, Kočevar 3, Tekavčič, Daneu, Fajfar 11, Klavžar 3, Jurkovič 2, Bašić 8, Filipič 9, Sytnikov 25.

Igralci Petrola Olimpije so v tekmo krenili odločno in si že po prvem delu priigrali prednost devetih točk. Po osmih minutah tretje četrtine so si priigrali najvišjo prednost s triindvajsetimi točkami naskoka, ki so jo Laščani do konca četrtine uspeli znižati. V tretji in četrti četrtini smo gledali precej izenačeno srečanje, ki so ga zmajčki na koncu dobili prepričljivo.

NYMBURK – PETROL OLIMPIJA 70:89 (8:26, 17:22, 25:16, 20:25)
Jug 4, Jovanovič 2, Malovčić,  Đurkić, Kočevar 9, Tekavčič 26, Daneu, Fajfar 5, Klavžar 13, Jurkovič 2, Bašić 6, Filipič 1, Sytnikov 21.

Sobotno popoldansko tekmo, ki je odločala o potniku v finale turnirja Postani Sani, so Zmajčki začeli odlično in že po prvi četrtini povedli z osemnajstimi točkami razlike. Z agresivno igro v obrambi, hitrimi protinapadi in nekaj trojkami so popolnoma umirili igralce Nymburka. V drugi četrtini so si po treh minutah priigrali najvišjo prednost v prvem polčasu in sicer 24 točk (32:8). Do konca polčasa so navkljub menjavam uspešno zadrževali prednost.

V nadaljevanju so igralci Nymburka znižali zaostanek, ki je najmanj znašal osem minut pred koncem tekme (64:54). Igralci Petrol Olimpije so ob zaključku ponovno prevzeli pobudo in zasluženo slavili z 19 točkami razlike.

V nedeljo mlade Zmaje čaka finalna tekma turnirja proti Cedeviti.