Vsestranski Simonović popeljal Zmaje do zmage nad Rogaško

Košarkarji Petrol Olimpije so v Stožicah na tekmi šestega kola državnega prvenstva ugnali Rogaško z 99:81 in tako prekinili niz šestih zaporednih porazov. Blestel je Marko Simonović, ki je v statistiko vpisal 19 točk in 11 skokov.

Ljubljansko moštvo je v domačih Stožicah z zanesljivo zmago nad Rogaško (99:81) vknjižilo prvo zmago po šestih porazih v nizu, ki so jih Zmaji zabeležili v zadnjem obdobju. Ljubljančani so tako zabeležili četrto zmago v prvem delu državnega prvenstva. V zeleno-belem moštvu so se najbolj izkazali Aleksandar Lazić z 21 točkami in devetimi skoki, Issuf Sanon z 20 točkami ter Marko Simonović, ki je bil najbolj učinkovit igralec tekme z 19 točkami, 11 skoki in štirimi blokadami (indeks valorizacije 35).

V Stožicah je Petrol Olimpija zaigrala brez Mirze Begića, Luke Šamanića, Scottieja Reynoldsa, Marvina Jonesa in Jaleka Feltona, Jan Špan ter Erjon Kastrati sta bila sicer na klopi, a nista vstopila v igro, prvi je dobil prost večer, drugi pa, ker še ni povsem saniral poškodbe kolena. Po izenačenem prvem polčasu, v katerem si nobena izmed ekip ni uspela priigrati občutnejšega vodstva, so se Zmaji razigrali v tretji četrtini, stopili na plin in na krilih dobre igre Sanona in Simonovića vztrajno višali svojo prednost, ki je na začetku zadnje četrtine prvič narastla na 20 točk (80:60). Na koncu so se Ljubljančani veselili visoke zmage, Rogaško so odpravili z 99:81.

Pred moštvom je zdaj ponedeljek, namenjen regeneraciji, v torek pa bodo košarkarji odpotovali v Turčijo, kjer jih v sredo ob 18.00 čaka obračun sedmega kola Lige prvakov z Bešiktašom.