Z odličnim zaključkom do zmage (71:79)

Petrol Olimpija je na gostovanju v Novem mestu prišla do pomembne zmage nad tekmecem za vrh razpredelnice v Ligi Nova KBM in štiri kola pred koncem ostaja na prvem mestu.

Zeleno-beli so po izenačeni večini obračuna v Novem mestu proti Krki v zaključku tekme prišli do zaneslive zmage nad tekmecem v boju za vrh razpredelnice v rednem delu Lige Nova KBM za prvaka. Po nizu 12:2 med 35. in 39. minuto, s katerim so dokončno spreobrnili tok srečanja v svojo korist, so varovanci Zorana Martića slavili zmago z rezultatom 79:71. V vrstah Ljubljančanov je bil tokrat strelsko najbolj učinkovit Jordan Morgan s 16 točkami, Mitch McCarron in Mirza Begić pa sta jih dodala po 12. statistika

Naslednja tekma Zmaje čaka v sredo, v Hali Tivoli proti Helios Suns.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Izredno pomembna zmaga za nas. Potrdili smo, da lahko tudi na gostujočem terenu odigramo čvrsto tekmo in na koncu zmagamo. Čeprav v napadu nismo odigrali najbolje, smo dokazali, da s solidno obrambo lahko premagamo tudi Krko."