Zanesljiva zmaga mladincev nad LTH Castingstom

Za košarkarji ekip mlajših starostnih kategorij Petrol Olimpije so prve tekme uvodnega kola drugega dela državnega prvenstva.

FANTJE U19A (1. B SKL; 1. KOLO 2. DELA)

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), nedelja, 25. november:
PETROL OLIMPIJA A – LTH CASTINGS 107:42 (24:12, 26:6, 29:5, 28:19)

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije U19A:
»Po slabšem začetku je bilo hitro razvidno, v katero smer se bo tekma odvijala. Dvoboj s škofjeloško ekipo smo želeli izkoristiti tudi za pripravo na turnir mladinske Lige ABA, ki se začne v četrtek, zato je bila tudi rotacija igralcev takšna, kot je bila. Vodilni igralci so dobili večjo minutažo skozi celotno tekmo. Rezultat je posledica pristopa do tekme, ki je bil na zelo visoki ravni, ter dobre igre v obrambi, to pa potrjuje število prejetih točk. Veseli smo, da fantje, ki trenirajo pod našim vodstvom, kažejo napredek in vsi si želimo, da nadaljujemo v tem ritmu.«

FANTJE U17A (1. SKL; 1. KOLO 2. DELA)

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), sobota, 24. november:
PETROL OLIMPIJA A – HELIOS SUNS AS DOMŽALE MOTO CENTER 79:63 (21:19, 18:7, 18:16, 22:21)

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije U17A:
»Kljub zelo slabemu začetku tekme, smo v drugi četrtini pokazali pravi obraz. V drugem polčasu smo dobro nadzirali potek tekme in na koncu zanesljivo zmagali. Čestitke fantom za zmago!«

FANTJE U17B (1. SKL; 1. KOLO 2. DELA)

ŠD Gimnazije Brežice (Brežice), sobota, 24. november:
HPG BREŽICE – PETROL OLIMPIJA B 62:92 (16:19, 9:21, 22:27, 15:25)

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U17B:
»Ekipo lahko pohvalim za prikazano predstavo. Na trenutke delamo začetniške napake in se ne držimo ekipnih dogovorov, kar je dobra ekipa Brežic znala hitro kaznovati. Ocenil bi, da smo se dogovorov držali približno 20 do 25 minut. Cilj je, da te kvalitetne minute še dvignemo, in kljub temu, da smo mlajši od konkurence, postanemo še bolj neugoden nasprotnik.«