Zelo dobre predstave Simonovića v prvem delu EP U20

Mladi član Petrol Olimpije Marko Simonović je z reprezentanco Črne gore sklenil skupinski del evropskega prvenstva za reprezentance do 20. let. Simonović je bil na treh tekmah eden od ključnih igralcev svoje ekipe.

Evropsko prvenstvo za reprezentance U20, ki med 14. in 22. julijem poteka v nemškem mestu Chemnitz, se bo v tem tednu prevesilo v drugi del tekmovanja. Po skupinskem delu je Marko Simonović, ki nosi dres Črne gore, eden izmed najboljših igralcev svoje reprezentance.

Simonović je odlično odigral uvodni tekmi skupinskega dela – proti Litvi je ob porazu Črne gore (82:94) dosegel 15 točk in zbral 17 skokov, proti Veliki Britaniji pa ob zmagi (80:70) 13 točk in 10 skokov. Na zadnji tekmi skupinskega dela je imel nekoliko težav z osebnimi napakami, Črna gora je klonila proti Turčiji (60:89), Marko pa je v statistiko vpisal osem točk, štiri skoke in dve blokadi. Črnogorci so skupinski del sklenili kot tretjeuvrščeno moštvo v skupini A.

V sredo reprezentance na evropskem prvenstvu čakajo tekme, ki bodo dale udeležence četrtfinalnih obračunov, ostalih osem reprezentanc pa se bo podale v boj za razvrstitev.

1. kolo skupinskega dela, skupina A, sobota, 14. julij:
LITVA – ČRNA GORA 94:82 (25:9, 25:25, 16:30, 11:13, 17:5)

Marko Simonović (Črna gora) – 38 minut, 15 točk (5/11 za dve, 0/1 za tri, 5/9 PM), 17 skokov, 1 podaja, 1 blokada.

2. kolo skupinskega dela, skupina A, nedelja, 15. julij:
ČRNA GORA – VELIKA BRITANIJA 80:70 (26:11, 20:18, 18:21, 16:20)

Marko Simonović (Črna gora) – 37 minut, 13 točk (6/7 za dve, 1/2 PM), 10 skokov, 3 podaje, 1 pridobljena žoga.

3. kolo skupinskega dela, skupina A, ponedeljek, 16. julij:
ČRNA GORA – TURČIJA 60:89 (20:26, 12:21, 9:22, 19:20)

Marko Simonović (Črna gora) – 27 minut, 8 točk (3/7 za dve, 0/2 za tri, 2/2 PM), 4 skoki, 1 podaja, 2 blokadi.